Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › UNICOM SRL

UNICOM SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Turnu Măgurele
CUI 1391152 · J34/108/1992
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNICOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO1391152
Nr. Reg. Comerțului J34/108/1992
Sediu social Str. PRAPORGESCU nr. 41, Mun. Turnu Măgurele, jud. TELEORMAN
Telefon 0247416157

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNICOM SRL după CUI 1391152 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
13.802.008 lei
+3.0% vs 2024
Profit net 2025
235.698 lei
+5.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector76 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.862.739 lei20142015: 3.840.270 lei20152016: 4.684.023 lei20162017: 4.979.055 lei20172018: 6.093.694 lei20182019: 7.424.520 lei20192020: 5.429.559 lei20202021: 7.651.049 lei20212022: 9.505.232 lei20222023: 10.616.659 lei20232024: 13.448.951 lei20242025: 13.802.008 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.802.008 lei 235.698 lei 76
2024 13.448.951 lei 222.593 lei 76
2023 10.616.659 lei 194.325 lei 69
2022 9.505.232 lei 395.662 lei 78
2021 7.651.049 lei 1.579.007 lei 74
2020 5.429.559 lei 396.575 lei 72
2019 7.424.520 lei 1.176.814 lei 62
2018 6.093.694 lei 137.649 lei 76
2017 4.979.055 lei 492.369 lei 69
2016 4.684.023 lei -645.290 lei 73
2015 3.840.270 lei 92.311 lei 55
2014 2.862.739 lei 22.598 lei 44
2013 1.902.682 lei 14.756 lei 43
2012 2.185.476 lei 2.631 lei 40
2011 1.760.839 lei 8.834 lei 36
2010 617.994 lei 702 lei 6
2009 331.428 lei 6.611 lei 5
2008 146.923 lei 7.845 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 151 zile+5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 58 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,71%+0,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,21%+5,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,53×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,87×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,71%+1,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,7%+0,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,96%−5,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 181.605 lei+4.645 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,58×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,89×+1,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 37 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2%+0,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 215 din 10.355 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 15.697 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)16.497 lei

Cumpărători: SCOALA CU CLASELE I- VIII LISA, INSPECTORATUL SCOLAR JUDETEAN TELEORMAN, SCOALA GIMNAZIALA DRACEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1992000108341 → J34/108/1992
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/108/1992 → J1992000108341

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNICOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNICOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UNICOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNICOM SRL, cu sediul în Mun. Turnu Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 1391152, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/108/1992. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, UNICOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.802.008 lei și un rezultat net de 235.698 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNICOM SRL?

UNICOM SRL (CUI 1391152) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNICOM SRL în sectorul său?

UNICOM SRL ocupă locul 215 din 10.355 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNICOM SRL față de firmele din același domeniu?

UNICOM SRL este mai veche decât 99% dintre cele 15.697 firme active cu CAEN 5611.

Este UNICOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNICOM SRL (CUI 1391152) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNICOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNICOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNICOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNICOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNICOM SRL plătitoare de TVA?

Da, UNICOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNICOM SRL?

În anul 2025, UNICOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 13.802.008 lei și un număr mediu de 76 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNICOM SRL?

Firmoscop analizează UNICOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.