Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › SAS COM SRL

SAS COM SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Turnu Măgurele
CUI 13950185 · J2001000131349
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAS COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO13950185
Nr. Reg. Comerțului J2001000131349
Sediu social Str. Cpt. Stănculescu, bl. PO2, sc. B, ap. 7, Mun. Turnu Măgurele, jud. TELEORMAN, 145200
Telefon 0765457848

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SLABU ȘTEFAN - CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.06.2001
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAS COM SRL după CUI 13950185 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
10.531.728 lei
-28.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.795.789 lei
-456.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-17.1%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector25 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.277.188 lei20142015: 6.603.464 lei20152016: 5.724.653 lei20162017: 3.478.865 lei20172018: 4.508.653 lei20182019: 6.765.795 lei20192020: 7.951.653 lei20202021: 8.746.228 lei20212022: 11.474.303 lei20222023: 15.484.885 lei20232024: 14.532.846 lei20242025: 10.531.728 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.531.728 lei -1.795.789 lei 25
2024 14.532.846 lei 504.314 lei 25
2023 15.484.885 lei 4.807.846 lei 25
2022 11.474.303 lei 955.849 lei 23
2021 8.746.228 lei 1.223.849 lei 21
2020 7.951.653 lei 1.589.427 lei 21
2019 6.765.795 lei 1.060.661 lei 21
2018 4.508.653 lei 40.665 lei 20
2017 3.478.865 lei 10.511 lei 18
2016 5.724.653 lei 1.146.361 lei 18
2015 6.603.464 lei 1.570.274 lei 16
2014 3.277.188 lei 308.624 lei 14
2013 2.913.012 lei 104.559 lei 15
2012 1.306.966 lei -622.684 lei 12
2011 1.645.008 lei 47.870 lei 11
2010 1.721.016 lei 163.969 lei 8
2009 1.045.185 lei 29.656 lei 10
2008 979.230 lei 20.013 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 171 zile+80 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 142 zile+44 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -17,05%−20,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 29,68%+11,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,37×−2,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,56×+0,26 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -20,47%−24,68 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,78%−13,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,68%−6,89 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 421.269 lei−160.045 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,63×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,55×−3,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -12,69%−16,71 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.334 din 45.284 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 74.232 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)3
Valoare totală (2024)266.238 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 258.405 lei

Autorități: S.C. URBIS SERVCONSTRUCT S.R.L

Achiziții directe (SEAP)95
Valoare totală (2024–2026)787.946 lei

Cumpărători: SC LOCAL URBAN SRL, COMUNA MARZANESTI, COMUNA IZBICENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAS COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAS COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAS COM SRL, cu sediul în Mun. Turnu Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 13950185, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000131349. Firma a fost înființată la data de 8 iunie 2001 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, SAS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.531.728 lei și un rezultat net de -1.795.789 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAS COM SRL?

SAS COM SRL (CUI 13950185) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAS COM SRL în sectorul său?

SAS COM SRL ocupă locul 1.334 din 45.284 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAS COM SRL față de firmele din același domeniu?

SAS COM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.

Este SAS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAS COM SRL (CUI 13950185) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, SAS COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAS COM SRL?

În anul 2025, SAS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.531.728 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAS COM SRL?

Firmoscop analizează SAS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.