Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › INTENS PREST SRL

INTENS PREST SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 139530 · J1991001147030
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTENS PREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO139530
Nr. Reg. Comerțului J1991001147030
Sediu social Str. Lânăriei nr. 6, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ, 110168
Telefon 0248254830

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ILIE ALEXANDRU · administratorCALOTĂ DAN-MIHAIL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTENS PREST SRL după CUI 139530 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
53.995.644 lei
-36.0% vs 2024
Profit net 2025
4.027.542 lei
-75.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.5%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector173 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.426.628 lei20142015: 21.539.819 lei20152016: 27.765.438 lei20162017: 35.868.701 lei20172018: 43.891.222 lei20182019: 48.070.731 lei20192020: 52.769.697 lei20202021: 47.012.160 lei20212022: 57.172.663 lei20222023: 65.406.318 lei20232024: 84.763.615 lei20242025: 53.995.644 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 53.995.644 lei 4.027.542 lei 173
2024 84.763.615 lei 16.144.899 lei 178
2023 65.406.318 lei 8.205.530 lei 171
2022 57.172.663 lei 7.068.462 lei 162
2021 47.012.160 lei 3.949.240 lei 154
2020 52.769.697 lei 15.504.257 lei 151
2019 48.070.731 lei 8.034.677 lei 146
2018 43.891.222 lei 9.496.284 lei 118
2017 35.868.701 lei 4.775.984 lei 126
2016 27.765.438 lei 1.911.993 lei 121
2015 21.539.819 lei 852.995 lei 113
2014 21.426.628 lei 91.960 lei 106
2013 17.522.339 lei 373.013 lei 104
2012 16.802.402 lei 183.804 lei 107
2011 18.487.725 lei 209.660 lei 109
2010 17.645.795 lei 304.919 lei 118
2009 16.528.225 lei 273.692 lei 101
2008 19.099.887 lei 695.189 lei 109

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 52 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 109 zile+82 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,46%−11,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,89%−6,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,19×+3,41 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,83%−20 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,67%−16,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,94%−1,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 312.114 lei−164.086 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76×−0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,27×−4,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 112 zile+64 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,75%−19,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 246 din 19.949 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 32.276 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)20
Valoare totală (2024–2026)66.886.742 lei

Autorități: C.N.C.F. “C.F.R.” S.A. – SUCURSALA REGIONALA C.F. CRAIOVA – UNITATE OPERATIONALA, Administratia Domeniului Public Pitesti, Regia Autonoma Judeteana de Drumuri Arges R.A.

Achiziții directe (SEAP)201
Valoare totală (2024–2026)2.942.653 lei

Cumpărători: Administratia Domeniului Public Pitesti, Comuna Ungheni (CONSILIUL LOCAL UNGHENI Jud. Arges), APA CANAL 2000 S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume66
Dintre care radiate (închise)32

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTENS PREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTENS PREST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INTENS PREST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTENS PREST SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 139530, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001147030. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, INTENS PREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 53.995.644 lei și un rezultat net de 4.027.542 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTENS PREST SRL?

INTENS PREST SRL (CUI 139530) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INTENS PREST SRL în sectorul său?

INTENS PREST SRL ocupă locul 246 din 19.949 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTENS PREST SRL față de firmele din același domeniu?

INTENS PREST SRL este mai veche decât 99% dintre cele 32.276 firme active cu CAEN 4100.

Este INTENS PREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTENS PREST SRL (CUI 139530) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTENS PREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTENS PREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTENS PREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTENS PREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTENS PREST SRL plătitoare de TVA?

Da, INTENS PREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTENS PREST SRL?

În anul 2025, INTENS PREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 53.995.644 lei și un număr mediu de 173 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTENS PREST SRL?

Firmoscop analizează INTENS PREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.