Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › ULTRAMARIN SRL

ULTRAMARIN SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 14006860 · J35/750/2001
Verifică înainte Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ULTRAMARIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO14006860
Nr. Reg. Comerțului J35/750/2001
Sediu social Str. Stuparilor nr. 45 A, sc. A, ap. 6, Mun. Timişoara
Telefon 0256499706

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.06.2001
CAEN7912 · Activități ale tur-operatorilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ULTRAMARIN SRL după CUI 14006860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 48/100
Cifră de afaceri 2025
2.696.237 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
-130.933 lei
-497.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.9%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 882 de firme din Activități ale tur-operatorilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,2%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 876 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital12.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.632.573 lei20142015: 8.175.914 lei20152016: 7.171.014 lei20162017: 8.109.604 lei20172018: 1.148.301 lei20182019: 1.125.379 lei20192020: 384.703 lei20202021: 773.119 lei20212022: 1.022.362 lei20222023: 2.292.271 lei20232024: 2.792.376 lei20242025: 2.696.237 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.696.237 lei -130.933 lei 7
2024 2.792.376 lei 32.962 lei 7
2023 2.292.271 lei 469.336 lei 5
2022 1.022.362 lei 1.497.599 lei 4
2021 773.119 lei 206.250 lei 4
2020 384.703 lei 44.170 lei 5
2019 1.125.379 lei 23.678 lei 8
2018 1.148.301 lei 44.840 lei 10
2017 8.109.604 lei 38.313 lei 7
2016 7.171.014 lei 15.320 lei 11
2015 8.175.914 lei 23.767 lei 11
2014 3.632.573 lei 186.027 lei 13
2013 2.871.222 lei -163.459 lei 10
2012 2.229.505 lei -163.364 lei 9
2011 3.096.627 lei 13.467 lei 10
2010 3.551.727 lei -69.439 lei 10
2009 2.644.679 lei -123.231 lei 11
2008 2.340.969 lei 19.363 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.795 zile+855 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.520 zile+708 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,86%−6,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,7%+6,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 12,67×+6,56 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -12,52%−15,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,92%−1,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 7,31%−6,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 385.177 lei−13.734 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -4,14%−5,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 169 din 1.396 firme active cu bilanț depus (CAEN 7912)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 1.952 firme active din sector
SectorCAEN 7912 · Activități ale tur-operatorilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)29
Valoare totală (2024–2026)332.193 lei

Cumpărători: Universitatea de Stiintele Vietii "Regele Mihai I"din Timisoara, CENTRUL DE CULTURA SI ARTA AL JUDETULUI TIMIS, Federatia Romana De Arte Martiale

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2001000750357 → J35/750/2001
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/750/2001 → J2001000750357

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ULTRAMARIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ULTRAMARIN SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ULTRAMARIN SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 14006860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/750/2001. Firma a fost înființată la data de 27 iunie 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități ale tur-operatorilor (CAEN 7912).

La ultima verificare, ULTRAMARIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.696.237 lei și un rezultat net de -130.933 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ULTRAMARIN SRL?

ULTRAMARIN SRL (CUI 14006860) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă ULTRAMARIN SRL în sectorul său?

ULTRAMARIN SRL ocupă locul 169 din 1.396 firme active cu bilanț depus în CAEN 7912 (Activități ale tur-operatorilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ULTRAMARIN SRL față de firmele din același domeniu?

ULTRAMARIN SRL este mai veche decât 88% dintre cele 1.952 firme active cu CAEN 7912.

Este ULTRAMARIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ULTRAMARIN SRL (CUI 14006860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ULTRAMARIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ULTRAMARIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ULTRAMARIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ULTRAMARIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ULTRAMARIN SRL plătitoare de TVA?

Da, ULTRAMARIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ULTRAMARIN SRL?

În anul 2025, ULTRAMARIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.696.237 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ULTRAMARIN SRL?

Firmoscop analizează ULTRAMARIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Turism în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.