Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › DENTALIFE SRL

DENTALIFE SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Arad
CUI 14028796 · J2001000403026
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENTALIFE SRL
CUI 14028796
Nr. Reg. Comerțului J2001000403026
Sediu social Str. Barbu Lăutaru nr. 29, bl. 42, sc. A, et. P, ap. 1, Mun. Arad, 310076

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HOSSZU TIBERIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.06.2001
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENTALIFE SRL după CUI 14028796 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
41.880 lei
-30.0% vs 2024
Profit net 2025
293 lei
-98.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 640 lei20142015: 1.560 lei20152016: 4.170 lei20162017: 10.391 lei20172018: 16.100 lei20182019: 19.901 lei20192020: 7.500 lei20202021: 20.990 lei20212022: 25.670 lei20222023: 34.380 lei20232024: 60.220 lei20242025: 41.880 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 41.880 lei 293 lei 1
2024 60.220 lei 14.859 lei 1
2023 34.380 lei 2.000 lei 1
2022 25.670 lei 31.718 lei 1
2021 20.990 lei -1.482 lei 1
2020 7.500 lei -7.183 lei 1
2019 19.901 lei 2.045 lei 1
2018 16.100 lei 1.087 lei 1
2017 10.391 lei -1.772 lei 1
2016 4.170 lei -4.562 lei 1
2015 1.560 lei -5.569 lei 1
2014 640 lei -6.205 lei 1
2013 25.088 lei 7.947 lei 2
2012 28.506 lei -4.191 lei 2
2011 28.166 lei -5.339 lei 2
2010 25.878 lei -5.596 lei 2
2009 27.808 lei -4.729 lei 2
2008 32.099 lei 2.925 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11 zile−18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,7%−23,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,95%−15,44 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,57×+8,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,77%−89,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,86%−70,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 105,37%+26,35 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 41.880 lei−18.340 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,67×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 25,88× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 14 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,79%−39,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.551 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 13.800 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENTALIFE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENTALIFE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENTALIFE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENTALIFE SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 14028796, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000403026. Firma a fost înființată la data de 3 iulie 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, DENTALIFE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 41.880 lei și un rezultat net de 293 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENTALIFE SRL?

DENTALIFE SRL (CUI 14028796) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENTALIFE SRL în sectorul său?

DENTALIFE SRL ocupă locul 9.551 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENTALIFE SRL față de firmele din același domeniu?

DENTALIFE SRL este mai veche decât 94% dintre cele 13.800 firme active cu CAEN 8623.

Este DENTALIFE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENTALIFE SRL (CUI 14028796) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENTALIFE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENTALIFE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENTALIFE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENTALIFE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENTALIFE SRL plătitoare de TVA?

Nu, DENTALIFE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENTALIFE SRL?

În anul 2025, DENTALIFE SRL a raportat o cifră de afaceri de 41.880 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENTALIFE SRL?

Firmoscop analizează DENTALIFE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.