Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › VAN-SERVICE SRL

VAN-SERVICE SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 14029856 · J08/807/2001
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAN-SERVICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO14029856
Nr. Reg. Comerțului J08/807/2001
Sediu social Bld. Saturn nr. 39, bl. 27, sc. D, ap. 6, Mun. Braşov, 500445
Telefon 0368422024

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOLDOVEAN RĂZVAN-ALEXE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.07.2001
CAEN4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAN-SERVICE SRL după CUI 14029856 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
833.250 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
73.069 lei
-21.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.8%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 215 de firme din Comerț cu ridicata specializat al altor alimente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,5%.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 323.704 lei20142015: 710.716 lei20152016: 315.154 lei20162017: 463.914 lei20172018: 561.403 lei20182019: 713.978 lei20192020: 919.693 lei20202021: 1.131.810 lei20212022: 1.066.357 lei20222023: 1.101.653 lei20232024: 929.769 lei20242025: 833.250 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 833.250 lei 73.069 lei
2024 929.769 lei 92.718 lei 1
2023 1.101.653 lei -106.069 lei 1
2022 1.066.357 lei 78.935 lei 1
2021 1.131.810 lei 81.732 lei 1
2020 919.693 lei 64.842 lei 1
2019 713.978 lei 72.367 lei 1
2018 561.403 lei 53.531 lei
2017 463.914 lei 43.938 lei
2016 315.154 lei 16.540 lei 0
2015 710.716 lei 23.864 lei 0
2014 323.704 lei 7.438 lei 0
2013 356.322 lei 36.229 lei 0
2012 688.404 lei 8.218 lei 2
2011 1.401.176 lei 6.793 lei 8
2010 1.820.366 lei 79.577 lei 9
2009 2.185.410 lei -164.227 lei 4
2008 1.319.816 lei 93.459 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 102 zile+76 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,77%−1,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,4%+39,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,84×−4,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,19×+1,01 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,2%+12,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,07%−3,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,9%−39,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,95×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,83×−1,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 95 zile+23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,85%−2,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 257 din 513 firme active cu bilanț depus (CAEN 4636)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 819 firme active din sector
SectorCAEN 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAN-SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAN-SERVICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VAN-SERVICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VAN-SERVICE SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 14029856, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/807/2001. Firma a fost înființată la data de 3 iulie 2001 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN 4636).

La ultima verificare, VAN-SERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 833.250 lei și un rezultat net de 73.069 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAN-SERVICE SRL?

VAN-SERVICE SRL (CUI 14029856) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VAN-SERVICE SRL în sectorul său?

VAN-SERVICE SRL ocupă locul 257 din 513 firme active cu bilanț depus în CAEN 4636 (Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAN-SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

VAN-SERVICE SRL este mai veche decât 84% dintre cele 819 firme active cu CAEN 4636.

Este VAN-SERVICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAN-SERVICE SRL (CUI 14029856) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAN-SERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAN-SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAN-SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAN-SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAN-SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da, VAN-SERVICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAN-SERVICE SRL?

În anul 2025, VAN-SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 833.250 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAN-SERVICE SRL?

Firmoscop analizează VAN-SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.