Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › EVITA 2001 SRL

EVITA 2001 SRL

Înființată în 2001 · 25 ani vechime · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
CUI 14031473 · J23/2344/2011
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVITA 2001 SRL
Cod fiscal (CIF) RO14031473
Nr. Reg. Comerțului J23/2344/2011
Sediu social Str. Cameliilor nr. 1, bl. B14, sc. 3, et. PARTER, ap. 005, COMPLEX COSMOPOLIS, FAZA 1, LINIA DE CENTURA NR.50, Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos, jud. ILFOV, 77175

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

KARACA MENDERES · administratorKARACA ZAFER · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.09.2011
CAEN4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVITA 2001 SRL după CUI 14031473 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
8.208.949 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
523.964 lei
+974.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.4%
Față de sectorpeste 62% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 728 de firme din Comerț cu ridicata al produselor textile care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 725 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 835.234 lei20142015: 2.360.791 lei20152016: 5.156.037 lei20162017: 3.435.032 lei20172018: 3.067.128 lei20182019: 2.569.412 lei20192020: 2.796.421 lei20202021: 3.932.083 lei20212022: 5.229.334 lei20222023: 5.743.427 lei20232024: 7.417.064 lei20242025: 8.208.949 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.208.949 lei 523.964 lei 6
2024 7.417.064 lei -59.914 lei 6
2023 5.743.427 lei -16.216 lei 6
2022 5.229.334 lei -179.777 lei 6
2021 3.932.083 lei -198.615 lei 6
2020 2.796.421 lei -169.616 lei 3
2019 2.569.412 lei -93.820 lei 4
2018 3.067.128 lei 70.823 lei 4
2017 3.435.032 lei 201.279 lei 4
2016 5.156.037 lei 53.890 lei 4
2015 2.360.791 lei -9.061 lei
2014 835.234 lei -34.205 lei
2013 755.919 lei -54.937 lei 2
2012 811.307 lei -197.330 lei 4
2011 1.154.715 lei -502.552 lei 3
2010 1.149.064 lei 19.883 lei 3
2009 2.855.159 lei 25.689 lei 3
2008 668.428 lei 19.598 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 192 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,38%+7,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 113,94%−22,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,88×+0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,8%+15,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -13,93%+22,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.368.158 lei+131.981 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,16×−0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,98×−1,38 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 92 zile+24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,17%+8,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 57 din 517 firme active cu bilanț depus (CAEN 4644)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 772 firme active din sector
SectorCAEN 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6534/2001 → J23/2344/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2344/2011 → J40/6534/2001
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/6534/2001 → J23/2344/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2344/2011 → J40/6534/2001

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVITA 2001 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVITA 2001 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EVITA 2001 SRL, cu sediul în Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 14031473, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2344/2011. Firma a fost înființată la data de 4 iulie 2001 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN 4644).

La ultima verificare, EVITA 2001 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.208.949 lei și un rezultat net de 523.964 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVITA 2001 SRL?

EVITA 2001 SRL (CUI 14031473) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă EVITA 2001 SRL în sectorul său?

EVITA 2001 SRL ocupă locul 57 din 517 firme active cu bilanț depus în CAEN 4644 (Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVITA 2001 SRL față de firmele din același domeniu?

EVITA 2001 SRL este mai veche decât 87% dintre cele 772 firme active cu CAEN 4644.

Este EVITA 2001 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVITA 2001 SRL (CUI 14031473) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVITA 2001 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVITA 2001 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVITA 2001 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVITA 2001 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVITA 2001 SRL plătitoare de TVA?

Da, EVITA 2001 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVITA 2001 SRL?

În anul 2025, EVITA 2001 SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.208.949 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVITA 2001 SRL?

Firmoscop analizează EVITA 2001 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.