Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › PARS PRODUCTION COMPANY SRL

PARS PRODUCTION COMPANY SRL

Înființată în 2001 · 25 de ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 14150342 · J2001007444400
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PARS PRODUCTION COMPANY SRL
Cod fiscal (CIF) RO14150342
Nr. Reg. Comerțului J2001007444400
Sediu social Str. DRUM INTRE TARLALE nr. 401-405, Bucureşti Sectorul 3
Telefon 0727890643

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

ASGARI MOHAMMAD HASHEM · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PARS PRODUCTION COMPANY SRL după CUI 14150342 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
15.403.955 lei
+47,0% vs 2024
Profit net 2025
1.771.590 lei
+191,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.5%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 7.703.327 lei20142015: 7.367.329 lei20152016: 7.665.914 lei20162017: 8.068.517 lei20172018: 8.238.104 lei20182019: 7.032.956 lei20192020: 8.561.518 lei20202021: 6.522.321 lei20212022: 6.446.944 lei20222023: 6.404.515 lei20232024: 10.453.837 lei20242025: 15.403.955 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 15.403.955 lei 1.771.590 lei 0
2024 10.453.837 lei 608.386 lei 20
2023 6.404.515 lei 460.630 lei 18
2022 6.446.944 lei 408.660 lei 20
2021 6.522.321 lei 496.765 lei 27
2020 8.561.518 lei 1.847.257 lei 0
2019 7.032.956 lei 609.433 lei 26
2018 8.238.104 lei 670.844 lei 28
2017 8.068.517 lei 679.693 lei 0
2016 7.665.914 lei 383.950 lei —
2015 7.367.329 lei 673.206 lei 38
2014 7.703.327 lei 159.159 lei —
2013 7.521.687 lei 97.480 lei —
2012 6.450.522 lei 50.189 lei 31
2011 4.502.666 lei 73.053 lei —
2009 3.506.135 lei 38.426 lei 14
2008 3.471.719 lei 130.857 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 96 de zile−62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 de zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,5%+5,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,07%−6,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,56×+0,65 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,39×−0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,94%+9,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,21%+7,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,11%+6,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,51×+0,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 81 de zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,2%+8,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 17 din 215 firme active cu bilanț depus (CAEN 2041)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 402 firme active din sector
SectorCAEN 2041 · Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PARS PRODUCTION COMPANY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PARS PRODUCTION COMPANY SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

PARS PRODUCTION COMPANY SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 14150342, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001007444400. Firma a fost înființată la data de 31 august 2001 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (CAEN 2041).

La ultima verificare, PARS PRODUCTION COMPANY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.403.955 lei și un rezultat net de 1.771.590 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PARS PRODUCTION COMPANY SRL?

PARS PRODUCTION COMPANY SRL (CUI 14150342) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PARS PRODUCTION COMPANY SRL în sectorul său?

PARS PRODUCTION COMPANY SRL ocupă locul 17 din 215 firme active cu bilanț depus în CAEN 2041 (Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PARS PRODUCTION COMPANY SRL față de firmele din același domeniu?

PARS PRODUCTION COMPANY SRL este mai veche decât 86% dintre cele 402 firme active cu CAEN 2041.

Este PARS PRODUCTION COMPANY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PARS PRODUCTION COMPANY SRL (CUI 14150342) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PARS PRODUCTION COMPANY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PARS PRODUCTION COMPANY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PARS PRODUCTION COMPANY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PARS PRODUCTION COMPANY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PARS PRODUCTION COMPANY SRL plătitoare de TVA?

Da, PARS PRODUCTION COMPANY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PARS PRODUCTION COMPANY SRL?

În anul 2025, PARS PRODUCTION COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 15.403.955 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PARS PRODUCTION COMPANY SRL?

Firmoscop analizează PARS PRODUCTION COMPANY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2041 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.