Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › NETCO SRL

NETCO SRL

Înființată în 2001 · 24 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 14196447 · J40/8118/2001
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NETCO SRL
Cod fiscal (CIF) RO14196447
Nr. Reg. Comerțului J40/8118/2001
Sediu social Bld. Ghencea nr. 79, et. 1, CAMERA 1, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61692
Telefon 0722593307

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ILIESCU GABRIEL · administratorPRICHICI ROBERT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.09.2001
CAEN1431 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NETCO SRL după CUI 14196447 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.217.833 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
471.137 lei
-27.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă38.7%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 709.836 lei20142015: 774.272 lei20152016: 587.702 lei20162017: 843.499 lei20172018: 1.106.978 lei20182019: 844.212 lei20192020: 826.428 lei20202021: 1.108.595 lei20212022: 1.210.864 lei20222023: 1.293.218 lei20232024: 1.336.836 lei20242025: 1.217.833 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.217.833 lei 471.137 lei 2
2024 1.336.836 lei 648.805 lei 1
2023 1.293.218 lei 576.704 lei 1
2022 1.210.864 lei 642.080 lei 2
2021 1.108.595 lei 521.776 lei 4
2020 826.428 lei 215.045 lei 3
2019 844.212 lei 479.546 lei 3
2018 1.106.978 lei 409.399 lei 2
2017 843.499 lei 557.963 lei 1
2016 587.702 lei 5.821 lei 0
2015 774.272 lei 7.308 lei 0
2014 709.836 lei 3.904 lei 0
2013 395.671 lei 3.413 lei 0
2012 584.957 lei 6.059 lei 0
2011 635.556 lei 38.419 lei 0
2010 652.463 lei 38.438 lei
2009 658.893 lei 57.672 lei
2008 616.917 lei 125.698 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 37 zile−108 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 30 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 38,69%−9,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,24%−7,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 44,6×+34,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 8,85%−4,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,64%−3,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,65%+7,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 608.917 lei−727.919 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,22× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,28×−0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 285 zile+30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 89,26%−15,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9 din 39 firme active cu bilanț depus (CAEN 1431)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 82 firme active din sector
SectorCAEN 1431 · Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NETCO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NETCO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NETCO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NETCO SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 14196447, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8118/2001. Firma a fost înființată la data de 26 septembrie 2001 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie (CAEN 1431).

La ultima verificare, NETCO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.217.833 lei și un rezultat net de 471.137 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NETCO SRL?

NETCO SRL (CUI 14196447) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NETCO SRL în sectorul său?

NETCO SRL ocupă locul 9 din 39 firme active cu bilanț depus în CAEN 1431 (Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NETCO SRL față de firmele din același domeniu?

NETCO SRL este mai veche decât 67% dintre cele 82 firme active cu CAEN 1431.

Este NETCO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NETCO SRL (CUI 14196447) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NETCO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NETCO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NETCO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NETCO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NETCO SRL plătitoare de TVA?

Da, NETCO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NETCO SRL?

În anul 2025, NETCO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.217.833 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NETCO SRL?

Firmoscop analizează NETCO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.