Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › BAC SRL

BAC SRL

Înființată în 2001 · 24 ani vechime · Mun. Giurgiu
CUI 14242608 · J2001000249529
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BAC SRL
CUI 14242608
Nr. Reg. Comerțului J2001000249529
Sediu social Bld. 1907 nr. 12, Mun. Giurgiu
Telefon 0721368773

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BURTAVEL VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.10.2001
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BAC SRL după CUI 14242608 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
162.756 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
38.506 lei
+965.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă23.7%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.919 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 202.286 lei20122013: 218.571 lei20132014: 182.433 lei20142016: 210.100 lei20162017: 206.750 lei20172018: 219.300 lei20182019: 206.300 lei20192021: 5.000 lei20212022: 155.542 lei20222023: 169.644 lei20232024: 159.730 lei20242025: 162.756 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 162.756 lei 38.506 lei 1
2024 159.730 lei 3.615 lei 1
2023 169.644 lei 63.557 lei 1
2022 155.542 lei 59.606 lei
2021 5.000 lei 3.243 lei
2020 0 lei 1
2019 206.300 lei 48.100 lei 1
2018 219.300 lei 47.713 lei 2
2017 206.750 lei 46.924 lei 2
2016 210.100 lei 5.450 lei 2
2014 182.433 lei 50.518 lei 2
2013 218.571 lei 62.592 lei 2
2012 202.286 lei 24.037 lei 2
2011 13.000 lei 1.492 lei 1
2010 10.000 lei -1.420 lei
2009 6.000 lei 2.120 lei
2008

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 140 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 203 zile+197 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 23,66%+21,4 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,63%−0,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,01× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,29%+10,97 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,25%+9,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,37%+0,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 162.756 lei+3.026 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,43× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,64×−1,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 138 zile+46 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,38%+13,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.354 din 6.147 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 15.582 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BAC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BAC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BAC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BAC SRL, cu sediul în Mun. Giurgiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 14242608, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000249529. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 2001 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a. (CAEN 4939).

La ultima verificare, BAC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 162.756 lei și un rezultat net de 38.506 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BAC SRL?

BAC SRL (CUI 14242608) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BAC SRL în sectorul său?

BAC SRL ocupă locul 2.354 din 6.147 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BAC SRL față de firmele din același domeniu?

BAC SRL este mai veche decât 96% dintre cele 15.582 firme active cu CAEN 4939.

Este BAC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BAC SRL (CUI 14242608) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BAC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BAC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BAC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BAC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BAC SRL plătitoare de TVA?

Nu, BAC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BAC SRL?

În anul 2025, BAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 162.756 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BAC SRL?

Firmoscop analizează BAC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.