Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Vrancea › MENAROM SRL

MENAROM SRL

Înființată în 2001 · 25 de ani vechime · Mun. Focşani
CUI 14269735 · J2001000373392
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MENAROM SRL
Cod fiscal (CIF) RO14269735
Nr. Reg. Comerțului J2001000373392
Sediu social SURĂII nr. 16, C.F. nr. 61187, Municipiul Focşani, jud. Vrancea
Telefon 0744702395

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

BRÂNZEI CRISTINEL MARIUS · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MENAROM SRL după CUI 14269735 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
20.304.852 lei
+5,0% vs 2024
Profit net 2025
827.054 lei
+2,9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.1%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 272 de firme din Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 267 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.941.664 lei20142015: 2.090.203 lei20152016: 2.159.921 lei20162017: 3.445.983 lei20172018: 5.535.973 lei20182019: 6.214.081 lei20192020: 13.132.742 lei20202021: 16.287.456 lei20212022: 13.533.640 lei20222023: 17.563.609 lei20232024: 19.382.503 lei20242025: 20.304.852 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 20.304.852 lei 827.054 lei 13
2024 19.382.503 lei 804.125 lei 12
2023 17.563.609 lei 530.093 lei 12
2022 13.533.640 lei 118.731 lei 12
2021 16.287.456 lei 261.599 lei 24
2020 13.132.742 lei 199.698 lei 22
2019 6.214.081 lei 231.310 lei 12
2018 5.535.973 lei 18.339 lei 11
2017 3.445.983 lei 114.807 lei 6
2016 2.159.921 lei 12.648 lei 6
2015 2.090.203 lei 5.543 lei 7
2014 1.941.664 lei 4.802 lei 7
2013 2.344.225 lei 9.139 lei 7
2012 2.184.784 lei 12.693 lei 7
2011 2.106.810 lei 5.391 lei 7
2010 3.187.542 lei 16.320 lei 8
2009 2.466.659 lei 2.682 lei 7
2008 2.026.585 lei 3.763 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 de zile+7 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,07%−0,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,93%−1,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,22×−0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,19%−6,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,31%−1,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,07%+1,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.561.912 lei−53.297 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,53×−0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,7×+0,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 64 de zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,82% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 31 din 507 firme active cu bilanț depus (CAEN 4644)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 748 de firme active din sector
SectorCAEN 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)68
Valoare totală (2024–2026)159.694 lei

Cumpărători: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA "SF. PANTELIMON" FOCSANI, LICEUL TEORETIC GRIGORE GHEBA, SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MENAROM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MENAROM SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MENAROM SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 14269735, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000373392. Firma a fost înființată la data de 2 noiembrie 2001 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN 4644).

La ultima verificare, MENAROM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.304.852 lei și un rezultat net de 827.054 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MENAROM SRL?

MENAROM SRL (CUI 14269735) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MENAROM SRL în sectorul său?

MENAROM SRL ocupă locul 31 din 507 firme active cu bilanț depus în CAEN 4644 (Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MENAROM SRL față de firmele din același domeniu?

MENAROM SRL este mai veche decât 86% dintre cele 748 de firme active cu CAEN 4644.

Este MENAROM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MENAROM SRL (CUI 14269735) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MENAROM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MENAROM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MENAROM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MENAROM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MENAROM SRL plătitoare de TVA?

Da, MENAROM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MENAROM SRL?

În anul 2025, MENAROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.304.852 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MENAROM SRL?

Firmoscop analizează MENAROM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4644 din Vrancea, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.