Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › ROSSELL & CO SRL

ROSSELL & CO SRL

Înființată în 2001 · 24 ani vechime · Orş. Livada
CUI 14284948 · J2001000467307
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROSSELL & CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO14284948
Nr. Reg. Comerțului J2001000467307
Sediu social Str. Satu Mare nr. 3, Orş. Livada, jud. SATU MARE
Telefon 0261840298

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ROŞCO VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 22.09.2005
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROSSELL & CO SRL după CUI 14284948 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
16.243.039 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
3.111.249 lei
+322.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă19.2%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 885.597 lei20142015: 2.201.888 lei20152016: 2.514.732 lei20162017: 2.388.748 lei20172018: 2.475.669 lei20182019: 4.532.948 lei20192020: 3.068.888 lei20202021: 5.010.170 lei20212022: 7.709.789 lei20222023: 16.750.620 lei20232024: 13.024.901 lei20242025: 16.243.039 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.243.039 lei 3.111.249 lei 12
2024 13.024.901 lei 736.797 lei 11
2023 16.750.620 lei 1.757.789 lei 11
2022 7.709.789 lei 321.062 lei 11
2021 5.010.170 lei 238.778 lei 11
2020 3.068.888 lei 60.012 lei
2019 4.532.948 lei 304.483 lei 11
2018 2.475.669 lei 16.944 lei 12
2017 2.388.748 lei 840 lei 13
2016 2.514.732 lei 31.959 lei 14
2015 2.201.888 lei 11.902 lei 21
2014 885.597 lei 27.587 lei 4
2013 139.895 lei 6.507 lei
2012 41.885 lei -4.800 lei 1
2011 3.065 lei -10.770 lei 1
2010 42.572 lei -11.924 lei 3
2009 40.258 lei 205 lei 3
2008 70.725 lei -8.704 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 54 zile−18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 19,15%+13,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,84%−6,54 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,86×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,16×−0,36 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 78,25%+51,02 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,25%+25,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 46,32%+6,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.353.587 lei+169.505 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,89× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,79×−0,54 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 42 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,67%+20,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 311 din 2.303 firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 3.763 firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)5
Valoare totală (2024–2026)6.437.976 lei

Autorități: ORASUL RUPEA, Comuna Somes Odorhei, Orasul Sebis (Primaria)

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024–2025)667.737 lei

Cumpărători: Comuna Somes Odorhei, ORASUL VALEA LUI MIHAI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROSSELL & CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROSSELL & CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROSSELL & CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROSSELL & CO SRL, cu sediul în Orş. Livada, are codul unic de înregistrare (CUI) 14284948, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001000467307. Firma a fost înființată la data de 12 noiembrie 2001 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, ROSSELL & CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.243.039 lei și un rezultat net de 3.111.249 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROSSELL & CO SRL?

ROSSELL & CO SRL (CUI 14284948) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROSSELL & CO SRL în sectorul său?

ROSSELL & CO SRL ocupă locul 311 din 2.303 firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROSSELL & CO SRL față de firmele din același domeniu?

ROSSELL & CO SRL este mai veche decât 80% dintre cele 3.763 firme active cu CAEN 4639.

Este ROSSELL & CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROSSELL & CO SRL (CUI 14284948) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROSSELL & CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROSSELL & CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROSSELL & CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROSSELL & CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROSSELL & CO SRL plătitoare de TVA?

Da, ROSSELL & CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROSSELL & CO SRL?

În anul 2025, ROSSELL & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.243.039 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROSSELL & CO SRL?

Firmoscop analizează ROSSELL & CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.