Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › Q-EAST SOFTWARE SRL

Q-EAST SOFTWARE SRL

Înființată în 2001 · 24 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 14289821 · J2001009515401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire Q-EAST SOFTWARE SRL
Cod fiscal (CIF) RO14289821
Nr. Reg. Comerțului J2001009515401
Sediu social Str. Braşov nr. 19, bl. OD5, sc. 5, et. 3, ap. 157, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61443
Telefon 0212224355

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STICLARU MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.11.2001
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută Q-EAST SOFTWARE SRL după CUI 14289821 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
19.993.024 lei
-60.0% vs 2024
Profit net 2025
54.761 lei
+109.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.3%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.728.264 lei20142015: 21.699.372 lei20152016: 13.893.068 lei20162017: 12.518.390 lei20172018: 9.143.837 lei20182019: 21.387.778 lei20192020: 15.047.313 lei20202021: 21.097.748 lei20212022: 28.662.678 lei20222023: 26.387.850 lei20232024: 49.656.242 lei20242025: 19.993.024 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.993.024 lei 54.761 lei 11
2024 49.656.242 lei -587.537 lei 11
2023 26.387.850 lei 547.822 lei 10
2022 28.662.678 lei 622.737 lei 13
2021 21.097.748 lei 1.850.764 lei 13
2020 15.047.313 lei -188.349 lei 12
2019 21.387.778 lei 929.356 lei 12
2018 9.143.837 lei 12.859 lei 15
2017 12.518.390 lei 1.057.629 lei 16
2016 13.893.068 lei 467.271 lei 18
2015 21.699.372 lei 2.968.818 lei 18
2014 21.728.264 lei 3.671.858 lei 16
2013 12.682.373 lei 430.629 lei 20
2012 30.517.637 lei 10.768.222 lei 12
2011 23.793.863 lei 9.276.657 lei 9
2010 12.999.064 lei 2.138.474 lei 9
2009 10.311.494 lei 799.561 lei 9
2008 8.022.321 lei 1.446.986 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 82 zile−46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile−29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,27%+1,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,63%−15,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27×+0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,41×−16,52 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,63%+80,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,96%+4,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,53%+10,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.817.548 lei−2.696.656 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,52×+0,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8.768,87×+7.951,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,33%+1,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 91 din 3.456 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 9.094 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)62
Valoare totală (2024–2025)87.583.462 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 4.750.200 lei

Autorități: INSPECTORATUL GENERAL AL POLITIEI ROMANE, DIRECTIA NATIONALA ANTICORUPTIE, MINISTERUL FINANȚELOR

Achiziții directe (SEAP)48
Valoare totală (2024–2026)3.526.786 lei

Cumpărători: DIRECTIA DE INVESTIGARE A INFRACTIUNILOR DE CRIMINALITATE ORGANIZATA SI TERORISM, DIRECTIA NATIONALA ANTICORUPTIE, Ministerul Afacerilor Interne- Directia Generala Anticoruptie

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru Q-EAST SOFTWARE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți Q-EAST SOFTWARE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru Q-EAST SOFTWARE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

Q-EAST SOFTWARE SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 14289821, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001009515401. Firma a fost înființată la data de 14 noiembrie 2001 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, Q-EAST SOFTWARE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.993.024 lei și un rezultat net de 54.761 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are Q-EAST SOFTWARE SRL?

Q-EAST SOFTWARE SRL (CUI 14289821) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă Q-EAST SOFTWARE SRL în sectorul său?

Q-EAST SOFTWARE SRL ocupă locul 91 din 3.456 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este Q-EAST SOFTWARE SRL față de firmele din același domeniu?

Q-EAST SOFTWARE SRL este mai veche decât 98% dintre cele 9.094 firme active cu CAEN 6220.

Este Q-EAST SOFTWARE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare Q-EAST SOFTWARE SRL (CUI 14289821) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este Q-EAST SOFTWARE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, Q-EAST SOFTWARE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în Q-EAST SOFTWARE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru Q-EAST SOFTWARE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este Q-EAST SOFTWARE SRL plătitoare de TVA?

Da, Q-EAST SOFTWARE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a Q-EAST SOFTWARE SRL?

În anul 2025, Q-EAST SOFTWARE SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.993.024 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu Q-EAST SOFTWARE SRL?

Firmoscop analizează Q-EAST SOFTWARE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.