Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Cluj › BMP MOTORSPORT SRL

BMP MOTORSPORT SRL

Înființată în 2001 · 24 de ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 14364354 · J12/1769/2001
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BMP MOTORSPORT SRL
Cod fiscal (CIF) RO14364354
Nr. Reg. Comerțului J12/1769/2001
Sediu social B-dul 21 DECEMBRIE 1989 nr. 93, ap. 16, Municipiul Cluj-Napoca, 3400
Telefon 0744601710

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MARIŞCA BOGDAN PAUL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN7312 · Servicii de reprezentare media
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BMP MOTORSPORT SRL după CUI 14364354 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
1.107.389 lei
+41,0% vs 2023
Profit net 2024
700.906 lei
+69,8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă63.3%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.428 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 0,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 13% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.578 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 339.510 lei340K lei20222023: 785.397 lei785K lei20232024: 1.107.389 lei1,1 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.107.389 lei 700.906 lei 1
2023 785.397 lei 412.784 lei 1
2022 339.510 lei 172.131 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 242 de zile+179 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 401 zile+168 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 63,29%+10,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,71%+28,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,01×−2,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,99×+0,73 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,25%+15,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 47,4%−15,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,29%−28,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.107.389 lei+321.992 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,75×−0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 193,35%+78,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 130 din 803 firme active cu bilanț depus (CAEN 7312)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.348 de firme active din sector
SectorCAEN 7312 · Servicii de reprezentare media →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BMP MOTORSPORT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BMP MOTORSPORT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

BMP MOTORSPORT SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 14364354, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/1769/2001. Firma a fost înființată la data de 20 decembrie 2001 și are ca obiect principal de activitate Servicii de reprezentare media (CAEN 7312).

La ultima verificare, BMP MOTORSPORT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.107.389 lei și un rezultat net de 700.906 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BMP MOTORSPORT SRL?

BMP MOTORSPORT SRL (CUI 14364354) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BMP MOTORSPORT SRL în sectorul său?

BMP MOTORSPORT SRL ocupă locul 130 din 803 firme active cu bilanț depus în CAEN 7312 (Servicii de reprezentare media), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BMP MOTORSPORT SRL față de firmele din același domeniu?

BMP MOTORSPORT SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.348 de firme active cu CAEN 7312.

Este BMP MOTORSPORT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare BMP MOTORSPORT SRL (CUI 14364354) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BMP MOTORSPORT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BMP MOTORSPORT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BMP MOTORSPORT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BMP MOTORSPORT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BMP MOTORSPORT SRL plătitoare de TVA?

Da, BMP MOTORSPORT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BMP MOTORSPORT SRL?

În anul 2024, BMP MOTORSPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.107.389 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BMP MOTORSPORT SRL?

Firmoscop analizează BMP MOTORSPORT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Cluj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 7312 din Cluj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.