Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › REMTRANS SRL

REMTRANS SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Lupeni
CUI 14412567 · J20/77/2002
Verifică înainte Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REMTRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO14412567
Nr. Reg. Comerțului J20/77/2002
Sediu social Str. Zorilor nr. 98, Mun. Lupeni, jud. HUNEDOARA, 335600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BARAGHIN REMUS · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.01.2002
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REMTRANS SRL după CUI 14412567 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
162.548 lei
+52.0% vs 2024
Profit net 2025
52.550 lei
+1184.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă32.3%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 888 lei20142015: 794 lei20152016: 583 lei20162017: 58.429 lei20172018: 175.152 lei20182019: 134.287 lei20192020: 89.253 lei20202021: 8.784 lei20212022: 66.830 lei20222023: 76.989 lei20232024: 107.286 lei20242025: 162.548 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 162.548 lei 52.550 lei
2024 107.286 lei 4.092 lei 1
2023 76.989 lei 31.814 lei 1
2022 66.830 lei 68.006 lei
2021 8.784 lei -34.607 lei
2020 89.253 lei -60.665 lei 3
2019 134.287 lei -76.204 lei 3
2018 175.152 lei -95.058 lei 3
2017 58.429 lei 13.925 lei 2
2016 583 lei -26.300 lei
2015 794 lei 9.111 lei
2014 888 lei -5.972 lei 1
2013 880 lei -1.295 lei 1
2012 506.659 lei -2.653 lei 1
2011 964.643 lei -1.546 lei 1
2010 1.730 lei -3.110 lei
2009 9.064 lei -39.086 lei
2008 -17.033 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 363 zile−177 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile−43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 32,33%+28,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 160,27%−188,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,62×+0,33 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,1%+43,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -60,27%+188,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,61×−0,75 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 113,75×+38,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 65,87%+59,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.356 din 6.141 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 15.574 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REMTRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REMTRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REMTRANS SRL, cu sediul în Mun. Lupeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 14412567, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/77/2002. Firma a fost înființată la data de 30 ianuarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, REMTRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 162.548 lei și un rezultat net de 52.550 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REMTRANS SRL?

REMTRANS SRL (CUI 14412567) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă REMTRANS SRL în sectorul său?

REMTRANS SRL ocupă locul 2.356 din 6.141 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REMTRANS SRL față de firmele din același domeniu?

REMTRANS SRL este mai veche decât 96% dintre cele 15.574 firme active cu CAEN 4939.

Este REMTRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REMTRANS SRL (CUI 14412567) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REMTRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REMTRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REMTRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REMTRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REMTRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, REMTRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REMTRANS SRL?

În anul 2025, REMTRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 162.548 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REMTRANS SRL?

Firmoscop analizează REMTRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.