Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › TEHNOMET SA

TEHNOMET SA

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Buzău
CUI 14437898 · J2002000079105
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEHNOMET SA
Cod fiscal (CIF) RO14437898
Nr. Reg. Comerțului J2002000079105
Sediu social Şos. Brăilei nr. 2, Mun. Buzău
Telefon 0722530382

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHIVECI CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.02.2002
CAEN2553 · Operațiuni de mecanică generală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEHNOMET SA după CUI 14437898 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
17.648.221 lei
-25.0% vs 2024
Profit net 2025
78.409 lei
-87.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.415 de firme din Operațiuni de mecanică generală care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,3%.

Mărime față de sector86 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.480 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.437.485 lei20142015: 23.479.354 lei20152016: 23.513.377 lei20162017: 27.378.728 lei20172018: 29.933.440 lei20182019: 29.919.268 lei20192020: 23.173.451 lei20202021: 31.998.196 lei20212022: 44.191.470 lei20222023: 32.886.667 lei20232024: 23.408.793 lei20242025: 17.648.221 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 17.648.221 lei 78.409 lei 86
2024 23.408.793 lei 614.328 lei 110
2023 32.886.667 lei 2.994.982 lei 139
2022 44.191.470 lei 5.195.723 lei 149
2021 31.998.196 lei 1.019.946 lei 136
2020 23.173.451 lei 452.140 lei 144
2019 29.919.268 lei 1.011.374 lei 179
2018 29.933.440 lei 1.006.165 lei 193
2017 27.378.728 lei 1.377.947 lei 200
2016 23.513.377 lei 1.186.698 lei 206
2015 23.479.354 lei 1.034.554 lei 188
2014 21.437.485 lei 350.754 lei 174
2013 19.387.526 lei 215.630 lei 184
2012 19.668.670 lei 681.203 lei 188
2011 23.009.777 lei 1.721.137 lei 199
2010 14.616.580 lei 130.017 lei 128
2009 21.866.774 lei 609.482 lei 171
2008 25.524.493 lei 2.285.508 lei 186

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidanu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 113 zile+38 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 155 zile+52 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,44%−2,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 56,14%+4,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,78×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,36×+0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,95%−13,15 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,8%−5,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,27%−1,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 205.212 lei−7.595 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,81×−0,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 51,13×−24,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,8%−2,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 56 din 1.015 firme active cu bilanț depus (CAEN 2553)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 1.479 firme active din sector
SectorCAEN 2553 · Operațiuni de mecanică generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEHNOMET SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEHNOMET SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TEHNOMET SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEHNOMET SA, cu sediul în Mun. Buzău, are codul unic de înregistrare (CUI) 14437898, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000079105. Firma a fost înființată la data de 11 februarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2553).

La ultima verificare, TEHNOMET SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.648.221 lei și un rezultat net de 78.409 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEHNOMET SA?

TEHNOMET SA (CUI 14437898) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEHNOMET SA în sectorul său?

TEHNOMET SA ocupă locul 56 din 1.015 firme active cu bilanț depus în CAEN 2553 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEHNOMET SA față de firmele din același domeniu?

TEHNOMET SA este mai veche decât 90% dintre cele 1.479 firme active cu CAEN 2553.

Este TEHNOMET SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEHNOMET SA (CUI 14437898) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEHNOMET SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEHNOMET SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEHNOMET SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEHNOMET SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEHNOMET SA plătitoare de TVA?

Da, TEHNOMET SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEHNOMET SA?

În anul 2025, TEHNOMET SA a raportat o cifră de afaceri de 17.648.221 lei și un număr mediu de 86 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEHNOMET SA?

Firmoscop analizează TEHNOMET SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.