Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › DEMICONS SRL

DEMICONS SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Reghin
CUI 14443296 · J26/96/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEMICONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO14443296
Nr. Reg. Comerțului J26/96/2002
Sediu social Str. CASTELULUI nr. 86, Mun. Reghin, jud. MUREŞ, 545300
Telefon 0722812946

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DEMETER PAL GYOZO · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.02.2002
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEMICONS SRL după CUI 14443296 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2025
3.754.862 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
88.362 lei
-63.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.958.146 lei20142015: 1.106.739 lei20152016: 815.707 lei20162017: 659.548 lei20172018: 1.171.121 lei20182019: 2.118.497 lei20192020: 3.621.178 lei20202021: 3.244.757 lei20212022: 2.873.109 lei20222023: 2.881.831 lei20232024: 6.442.068 lei20242025: 3.754.862 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.754.862 lei 88.362 lei 16
2024 6.442.068 lei 242.208 lei 20
2023 2.881.831 lei 42.356 lei 23
2022 2.873.109 lei 267.679 lei 25
2021 3.244.757 lei 312.453 lei 26
2020 3.621.178 lei 392.977 lei 24
2019 2.118.497 lei 169.052 lei 19
2018 1.171.121 lei 68.394 lei 14
2017 659.548 lei -186.090 lei 17
2016 815.707 lei 1.190 lei 16
2015 1.106.739 lei 1.093 lei 21
2014 1.958.146 lei 6.888 lei 22
2013 946.663 lei 12.082 lei 19
2012 1.408.470 lei 9.959 lei 23
2011 1.030.559 lei 6.698 lei 24
2010 1.151.350 lei 3.585 lei 25
2009 1.336.407 lei 43.996 lei 29
2008 1.989.076 lei 97.245 lei 27

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 159 zile+58 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile−36 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,35%−1,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,46%+4,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,26×+0,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,22%−12,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,75%−5,07 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,71%−4,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 234.679 lei−87.424 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,59×−0,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,66×−3,67 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 137 zile+79 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,53%−2,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.014 din 32.085 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 67.236 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)2
Valoare totală (2025)1.130.883 lei

Autorități: COMUNA GURGHIU

Achiziții directe (SEAP)14
Valoare totală (2024–2026)2.777.664 lei

Cumpărători: COMUNA GURGHIU, COMUNA SOLOVASTRU, Liceul Teoretic Lucian Blaga Reghin

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEMICONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEMICONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DEMICONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DEMICONS SRL, cu sediul în Mun. Reghin, are codul unic de înregistrare (CUI) 14443296, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/96/2002. Firma a fost înființată la data de 13 februarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, DEMICONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.754.862 lei și un rezultat net de 88.362 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEMICONS SRL?

DEMICONS SRL (CUI 14443296) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEMICONS SRL în sectorul său?

DEMICONS SRL ocupă locul 1.014 din 32.085 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEMICONS SRL față de firmele din același domeniu?

DEMICONS SRL este mai veche decât 97% dintre cele 67.236 firme active cu CAEN 4120.

Este DEMICONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEMICONS SRL (CUI 14443296) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEMICONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEMICONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEMICONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEMICONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEMICONS SRL plătitoare de TVA?

Da, DEMICONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEMICONS SRL?

În anul 2025, DEMICONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.754.862 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEMICONS SRL?

Firmoscop analizează DEMICONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.