Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › ACTIVE INVEST SRL

ACTIVE INVEST SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 14447310 · J2002000149226
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACTIVE INVEST SRL
Cod fiscal (CIF) RO14447310
Nr. Reg. Comerțului J2002000149226
Sediu social Str. Ciric nr. 41, Mun. Iaşi, 700334
Telefon 234103

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANTOHIE ANDREI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.02.2002
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACTIVE INVEST SRL după CUI 14447310 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.487.466 lei
+10.0% vs 2024
Profit net 2025
85.687 lei
-86.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.4%
Față de sectorpeste 57% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector20 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 59.362 lei20142015: 75.653 lei20152016: 85.266 lei20162017: 78.128 lei20172018: 167.504 lei20182019: 271.272 lei20192020: 459.003 lei20202021: 1.074.915 lei20212022: 1.700.295 lei20222023: 1.994.797 lei20232024: 2.267.754 lei20242025: 2.487.466 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.487.466 lei 85.687 lei 20
2024 2.267.754 lei 635.207 lei 19
2023 1.994.797 lei 484.732 lei 19
2022 1.700.295 lei 253.848 lei 18
2021 1.074.915 lei 136.155 lei 15
2020 459.003 lei 33.169 lei 5
2019 271.272 lei 40.302 lei
2018 167.504 lei 22.099 lei 0
2017 78.128 lei -12.306 lei 0
2016 85.266 lei 32.484 lei 0
2015 75.653 lei 21.535 lei 0
2014 59.362 lei -16.415 lei 0
2013 61.986 lei -13.788 lei 0
2012 85.343 lei -13.662 lei 0
2011 67.122 lei -10.257 lei 0
2010 36.099 lei 1.898 lei
2009 45.069 lei 8.982 lei
2008 -27 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 70 zile+31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile−73 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,44%−24,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,21%+45,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37×−2,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,73×+2,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,12%−50,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,16%−59,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,79%−45,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 124.373 lei+5.018 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,82×+1,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 40,32×−1.082,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,53%−39,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.030 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 91.150 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025–2026)36.260 lei

Cumpărători: SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA SLATINA, UNIVERSITATEA TEHNICA GHEORGHE ASACHI DIN IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACTIVE INVEST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACTIVE INVEST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ACTIVE INVEST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ACTIVE INVEST SRL, cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 14447310, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000149226. Firma a fost înființată la data de 14 februarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, ACTIVE INVEST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.487.466 lei și un rezultat net de 85.687 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACTIVE INVEST SRL?

ACTIVE INVEST SRL (CUI 14447310) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ACTIVE INVEST SRL în sectorul său?

ACTIVE INVEST SRL ocupă locul 4.030 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACTIVE INVEST SRL față de firmele din același domeniu?

ACTIVE INVEST SRL este mai veche decât 80% dintre cele 91.150 firme active cu CAEN 4711.

Este ACTIVE INVEST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ACTIVE INVEST SRL (CUI 14447310) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ACTIVE INVEST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACTIVE INVEST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACTIVE INVEST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACTIVE INVEST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACTIVE INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, ACTIVE INVEST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACTIVE INVEST SRL?

În anul 2025, ACTIVE INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.487.466 lei și un număr mediu de 20 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACTIVE INVEST SRL?

Firmoscop analizează ACTIVE INVEST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.