Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › F & M PRIMA SRL

F & M PRIMA SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 14469458 · J2002000139326
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire F & M PRIMA SRL
Cod fiscal (CIF) RO14469458
Nr. Reg. Comerțului J2002000139326
Sediu social Str. Petrila nr. 20, Mun. Sibiu, 550208
Telefon 0269236065

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LICA VLADIMIR ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.02.2002
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută F & M PRIMA SRL după CUI 14469458 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.592.709 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
286.282 lei
+1778.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector12 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 698.239 lei20142015: 862.920 lei20152016: 1.216.612 lei20162017: 1.208.870 lei20172018: 1.218.341 lei20182019: 1.337.971 lei20192020: 505.887 lei20202021: 1.377.930 lei20212022: 2.064.544 lei20222023: 2.655.007 lei20232024: 2.937.165 lei20242025: 3.592.709 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.592.709 lei 286.282 lei 12
2024 2.937.165 lei 15.237 lei 13
2023 2.655.007 lei 371.489 lei 12
2022 2.064.544 lei 402.842 lei 10
2021 1.377.930 lei -6.307 lei 11
2020 505.887 lei -151.415 lei 11
2019 1.337.971 lei 57.175 lei
2018 1.218.341 lei 33.213 lei 15
2017 1.208.870 lei -2.803 lei 15
2016 1.216.612 lei 21.541 lei 14
2015 862.920 lei 59.854 lei 14
2014 698.239 lei 45.009 lei 15
2013 650.181 lei 33.353 lei 15
2012 617.228 lei 21.005 lei 14
2011 503.799 lei 9.666 lei 14
2010 375.658 lei -1.902 lei 13
2009 368.614 lei -7.049 lei 11
2008 437.438 lei 6.679 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile−21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,97%+7,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,77%−22,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,65×+0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,51×−3,29 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 68,18%+57,63 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,37%+25,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,15%+22,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 299.392 lei+73.456 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,44×−0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 65,55×−59,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,97%+9,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.415 din 10.365 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 15.744 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru F & M PRIMA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți F & M PRIMA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru F & M PRIMA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

F & M PRIMA SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 14469458, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000139326. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 2002 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, F & M PRIMA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.592.709 lei și un rezultat net de 286.282 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are F & M PRIMA SRL?

F & M PRIMA SRL (CUI 14469458) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă F & M PRIMA SRL în sectorul său?

F & M PRIMA SRL ocupă locul 1.415 din 10.365 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este F & M PRIMA SRL față de firmele din același domeniu?

F & M PRIMA SRL este mai veche decât 93% dintre cele 15.744 firme active cu CAEN 5611.

Este F & M PRIMA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare F & M PRIMA SRL (CUI 14469458) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este F & M PRIMA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, F & M PRIMA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în F & M PRIMA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru F & M PRIMA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este F & M PRIMA SRL plătitoare de TVA?

Da, F & M PRIMA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a F & M PRIMA SRL?

În anul 2025, F & M PRIMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.592.709 lei și un număr mediu de 12 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu F & M PRIMA SRL?

Firmoscop analizează F & M PRIMA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.