Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sibiu › TEHNIC SRL

TEHNIC SRL

Înființată în 2002 · 24 de ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 14515139 · J2002000199322
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEHNIC SRL
Cod fiscal (CIF) RO14515139
Nr. Reg. Comerțului J2002000199322
Sediu social Str. VALEA AURIE nr. 7, Municipiul Sibiu, 2400
Telefon 0269242750

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

SZALKAI STEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEHNIC SRL după CUI 14515139 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
793.240 lei
+3,0% vs 2024
Profit net 2025
447.234 lei
+0,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă56.4%
Față de sectorpeste 97% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.647 de firme din Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.582 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 541.278 lei20142015: 555.995 lei20152016: 593.052 lei20162017: 647.050 lei20172018: 736.803 lei20182019: 434.598 lei20192020: 341.039 lei20202021: 487.931 lei20212022: 547.528 lei20222023: 630.744 lei20232024: 773.153 lei20242025: 793.240 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 793.240 lei 447.234 lei 2
2024 773.153 lei 443.773 lei 2
2023 630.744 lei 328.972 lei 3
2022 547.528 lei 296.891 lei 3
2021 487.931 lei 239.263 lei 3
2020 341.039 lei 161.026 lei 3
2019 434.598 lei 180.505 lei 3
2018 736.803 lei 389.507 lei 3
2017 647.050 lei 406.748 lei 3
2016 593.052 lei 248.789 lei 3
2015 555.995 lei 291.898 lei 3
2014 541.278 lei 274.373 lei 3
2013 461.261 lei 202.623 lei 3
2012 584.915 lei 233.063 lei 3
2011 484.889 lei 174.703 lei 3
2010 386.877 lei 127.956 lei 3
2009 444.591 lei 104.999 lei 3
2008 313.376 lei 61.533 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 200 de zile+160 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 188 de zile+163 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 56,38%−1,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 49,29%+33,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,03×−4,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,97×+0,78 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 50,69%−33,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,71%−33,54 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 396.620 lei+10.043 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,9×−0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,3×−5,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 de zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 146,12%−6,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 980 din 4.276 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4778)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 7.483 de firme active din sector
SectorCAEN 4778 · Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)281
Valoare totală (2024–2026)378.685 lei

Cumpărători: FILARMONICA DE STAT SIBIU, Municipiul Medias, S.P. Managementul Integrat pentru Ecosisteme Urbane

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEHNIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEHNIC SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

TEHNIC SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 14515139, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000199322. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate (CAEN 4778).

La ultima verificare, TEHNIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 793.240 lei și un rezultat net de 447.234 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEHNIC SRL?

TEHNIC SRL (CUI 14515139) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TEHNIC SRL în sectorul său?

TEHNIC SRL ocupă locul 980 din 4.276 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4778 (Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEHNIC SRL față de firmele din același domeniu?

TEHNIC SRL este mai veche decât 89% dintre cele 7.483 de firme active cu CAEN 4778.

Este TEHNIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TEHNIC SRL (CUI 14515139) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TEHNIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEHNIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEHNIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEHNIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEHNIC SRL plătitoare de TVA?

Da, TEHNIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEHNIC SRL?

În anul 2025, TEHNIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 793.240 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEHNIC SRL?

Firmoscop analizează TEHNIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4778 din Sibiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.