Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › DENTALUX SRL

DENTALUX SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 14527800 · J2002000118288
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENTALUX SRL
CUI 14527800
Nr. Reg. Comerțului J2002000118288
Sediu social Str. Gladiolei nr. 6BIS, sc. A, et. P, ap. 2, Mun. Slatina, jud. OLT, 230055
Telefon 092592678

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GHINEA A. CĂTĂLIN-GABRIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.03.2002
CAEN8623 · Activități de asistență stomatologică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENTALUX SRL după CUI 14527800 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
399.186 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
4.281 lei
-58.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.1%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 8.898 de firme din Activități de asistență stomatologică care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.990 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 29.749 lei20142015: 30.783 lei20152016: 50.321 lei20162017: 79.840 lei20172018: 124.645 lei20182019: 141.104 lei20192020: 472.932 lei20202021: 834.723 lei20212022: 699.440 lei20222023: 598.822 lei20232024: 358.089 lei20242025: 399.186 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 399.186 lei 4.281 lei 1
2024 358.089 lei 10.414 lei 1
2023 598.822 lei 196.722 lei 2
2022 699.440 lei 276.629 lei 2
2021 834.723 lei 427.737 lei 2
2020 472.932 lei 260.873 lei 2
2019 141.104 lei 4.446 lei 2
2018 124.645 lei 16.084 lei 2
2017 79.840 lei 1.132 lei 1
2016 50.321 lei 4.026 lei 1
2015 30.783 lei 521 lei 1
2014 29.749 lei 895 lei
2013 22.170 lei 177 lei 1
2012 24.090 lei 355 lei 2
2011 25.571 lei 1.193 lei 1
2010 24.011 lei 680 lei 1
2009 18.260 lei 785 lei
2008 22.920 lei 555 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 95 zile−45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 64 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,07%−1,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,86%−2,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,6×+0,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,22× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,89%−1,09 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,73%−0,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,14%+2,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 399.186 lei+41.097 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,68×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 61,94×+22,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,54%−3,69 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.662 din 10.990 firme active cu bilanț depus (CAEN 8623)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 13.780 firme active din sector
SectorCAEN 8623 · Activități de asistență stomatologică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENTALUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENTALUX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENTALUX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENTALUX SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 14527800, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000118288. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2002 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență stomatologică (CAEN 8623).

La ultima verificare, DENTALUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 399.186 lei și un rezultat net de 4.281 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENTALUX SRL?

DENTALUX SRL (CUI 14527800) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENTALUX SRL în sectorul său?

DENTALUX SRL ocupă locul 3.662 din 10.990 firme active cu bilanț depus în CAEN 8623 (Activități de asistență stomatologică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENTALUX SRL față de firmele din același domeniu?

DENTALUX SRL este mai veche decât 93% dintre cele 13.780 firme active cu CAEN 8623.

Este DENTALUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENTALUX SRL (CUI 14527800) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENTALUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENTALUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENTALUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENTALUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENTALUX SRL plătitoare de TVA?

Nu, DENTALUX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENTALUX SRL?

În anul 2025, DENTALUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 399.186 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENTALUX SRL?

Firmoscop analizează DENTALUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.