Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Botoșani › VOMAR SRL

VOMAR SRL

Înființată în 2002 · 24 de ani vechime · Sat Vorona Com. Vorona
CUI 14578838 · J2002000103079
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VOMAR SRL
Cod fiscal (CIF) RO14578838
Nr. Reg. Comerțului J2002000103079
Sediu social VORONA nr. 384, Strada Principală, Sat Vorona, Comuna Vorona, jud. Botoşani
Telefon 0740344930

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CRĂCIUN DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VOMAR SRL după CUI 14578838 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.725.056 lei
+15,0% vs 2024
Profit net 2025
46.016 lei
+6,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.2%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 862 de firme din Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,0%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 87% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 224.984 lei20142015: 1.134.212 lei20152016: 1.843.008 lei20162017: 3.063.281 lei20172018: 3.350.229 lei20182019: 4.091.467 lei20192020: 3.972.353 lei20202021: 3.493.655 lei20212022: 3.499.776 lei20222023: 3.316.966 lei20232024: 3.241.528 lei20242025: 3.725.056 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.725.056 lei 46.016 lei 5
2024 3.241.528 lei 43.406 lei 5
2023 3.316.966 lei 477.653 lei 5
2022 3.499.776 lei 135.533 lei 4
2021 3.493.655 lei 121.263 lei 5
2020 3.972.353 lei 61.785 lei 6
2019 4.091.467 lei 37.443 lei 7
2018 3.350.229 lei 48.514 lei 6
2017 3.063.281 lei 121.011 lei 5
2016 1.843.008 lei 133.791 lei 4
2015 1.134.212 lei 114.041 lei 3
2014 224.984 lei -32.063 lei 2
2013 159.605 lei -44.094 lei 3
2012 134.999 lei -30.889 lei 3
2011 98.308 lei -7.832 lei 3
2010 60.375 lei -14.047 lei 2
2009 33.391 lei -33.215 lei 1
2008 43.668 lei -30.344 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 de zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,24%−0,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,51%+17,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,98×−3,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×+0,31 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,78%+2,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,17%+0,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,49%−17,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 745.011 lei+96.705 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,19×+0,64 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,99×+0,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 de zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,62%+0,07 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.120 din 4.341 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 5.504 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)24
Valoare totală (2024–2025)36.793 lei

Cumpărători: LICEUL TEHNOLOGIC STEFAN CEL MARE SI SFÎNT, Comuna Vorona, COMUNA CORNI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume35
Dintre care radiate (închise)23

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VOMAR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VOMAR SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

VOMAR SRL, cu sediul în Sat Vorona Com. Vorona, are codul unic de înregistrare (CUI) 14578838, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000103079. Firma a fost înființată la data de 12 aprilie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, VOMAR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.725.056 lei și un rezultat net de 46.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VOMAR SRL?

VOMAR SRL (CUI 14578838) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VOMAR SRL în sectorul său?

VOMAR SRL ocupă locul 1.120 din 4.341 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VOMAR SRL față de firmele din același domeniu?

VOMAR SRL este mai veche decât 87% dintre cele 5.504 firme active cu CAEN 4683.

Este VOMAR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VOMAR SRL (CUI 14578838) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VOMAR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VOMAR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VOMAR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VOMAR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VOMAR SRL plătitoare de TVA?

Da, VOMAR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VOMAR SRL?

În anul 2025, VOMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.725.056 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VOMAR SRL?

Firmoscop analizează VOMAR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4683 din Botoșani, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.