Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MUNCONS SRL

MUNCONS SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 14581515 · J2002000478085
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MUNCONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO14581515
Nr. Reg. Comerțului J2002000478085
Sediu social Str. Ovidiu nr. 21, Mun. Braşov, 500402
Telefon 310302

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUNTEANU HORIA-OVIDIU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.04.2002
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MUNCONS SRL după CUI 14581515 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
5.785.878 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
119.826 lei
+147.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.1%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.875.237 lei20142015: 2.648.042 lei20152016: 2.169.263 lei20162017: 2.523.121 lei20172018: 2.374.413 lei20182019: 2.953.828 lei20192020: 3.529.471 lei20202021: 4.127.069 lei20212022: 4.439.514 lei20222023: 4.240.721 lei20232024: 5.231.168 lei20242025: 5.785.878 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.785.878 lei 119.826 lei 10
2024 5.231.168 lei 48.394 lei 9
2023 4.240.721 lei 168.399 lei 7
2022 4.439.514 lei 391.073 lei 6
2021 4.127.069 lei 231.075 lei 6
2020 3.529.471 lei 168.088 lei 6
2019 2.953.828 lei 105.005 lei 6
2018 2.374.413 lei 50.695 lei 6
2017 2.523.121 lei 17.167 lei 7
2016 2.169.263 lei 1.567 lei 8
2015 2.648.042 lei 40.101 lei 8
2014 2.875.237 lei 82.195 lei 8
2013 2.473.581 lei 73.200 lei 8
2012 2.005.619 lei 45.410 lei 7
2011 2.284.720 lei 252.350 lei 7
2010 1.272.472 lei 51.601 lei 5
2009 1.162.579 lei -18.595 lei 5
2008 1.149.553 lei 11.576 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 83 zile+42 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,07%+1,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,58%+19,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,29×−0,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,46×+2,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,47%+20,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,06%+2,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,42%−19,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 578.588 lei−2.653 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,41×−1,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 20,56×+6,88 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,61%+1,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 206 din 3.426 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 9.051 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)303.920 lei

Autorități: UNIVERSITATEA TRANSILVANIA BRASOV, DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BRASOV, ASOCIATIA DE ECOTURISM DIN ROMANIA

Achiziții directe (SEAP)610
Valoare totală (2024–2026)1.568.375 lei

Cumpărători: UNIVERSITATEA TRANSILVANIA BRASOV, Politia Locala Brasov, Spitalul Clinic de Obstetrica-Ginecologie Dr. I.A. Sbarcea Brasov

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MUNCONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MUNCONS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MUNCONS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MUNCONS SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 14581515, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000478085. Firma a fost înființată la data de 16 aprilie 2002 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, MUNCONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.785.878 lei și un rezultat net de 119.826 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MUNCONS SRL?

MUNCONS SRL (CUI 14581515) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MUNCONS SRL în sectorul său?

MUNCONS SRL ocupă locul 206 din 3.426 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MUNCONS SRL față de firmele din același domeniu?

MUNCONS SRL este mai veche decât 98% dintre cele 9.051 firme active cu CAEN 6220.

Este MUNCONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MUNCONS SRL (CUI 14581515) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MUNCONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MUNCONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MUNCONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MUNCONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MUNCONS SRL plătitoare de TVA?

Da, MUNCONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MUNCONS SRL?

În anul 2025, MUNCONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.785.878 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MUNCONS SRL?

Firmoscop analizează MUNCONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.