Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › ALPIN PROD SRL

ALPIN PROD SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Sat Chiscani Com. Chiscani
CUI 14590459 · J2002000166090
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALPIN PROD SRL
Cod fiscal (CIF) RO14590459
Nr. Reg. Comerțului J2002000166090
Sediu social Șos VIZIRULUI, KM.10. (DN21). Platforma Industriala Chiscani, Sat Chiscani Com. Chiscani, jud. BRĂILA
Telefon 0744546850

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TOMA SAMOILA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2002
CAEN1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALPIN PROD SRL după CUI 14590459 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.104.847 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
6.066 lei
+59.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.627.722 lei20142015: 1.648.940 lei20152016: 1.255.056 lei20162017: 1.462.979 lei20172018: 1.316.332 lei20182019: 1.719.570 lei20192020: 1.617.480 lei20202021: 2.358.149 lei20212022: 1.637.962 lei20222023: 1.224.187 lei20232024: 1.440.983 lei20242025: 1.104.847 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.104.847 lei 6.066 lei 6
2024 1.440.983 lei 3.810 lei 6
2023 1.224.187 lei 34.635 lei 8
2022 1.637.962 lei 151.830 lei 10
2021 2.358.149 lei 571.822 lei 9
2020 1.617.480 lei 29.952 lei 11
2019 1.719.570 lei 977 lei 15
2018 1.316.332 lei 50.420 lei 15
2017 1.462.979 lei 89.219 lei 15
2016 1.255.056 lei 7.170 lei 18
2015 1.648.940 lei 54.964 lei 20
2014 1.627.722 lei 47.388 lei 19
2013 1.242.435 lei 16.815 lei 24
2012 1.554.269 lei 15.925 lei 29
2011 1.536.813 lei 4.347 lei 31
2010 1.284.342 lei 44.904 lei 23
2009 1.374.308 lei 43.713 lei 33
2008 1.099.509 lei 18.809 lei 36

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 178 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 104 zile−49 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,55%+0,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,61%−8,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,62×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,61×−0,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,81%+0,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,69%+0,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,39%+8,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 184.141 lei−56.023 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,26× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,1×+0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 118 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,75%+0,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 608 din 1.281 firme active cu bilanț depus (CAEN 1611)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 1.793 firme active din sector
SectorCAEN 1611 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)1.340 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA NR.5 GALATI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALPIN PROD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALPIN PROD SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ALPIN PROD SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALPIN PROD SRL, cu sediul în Sat Chiscani Com. Chiscani, are codul unic de înregistrare (CUI) 14590459, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000166090. Firma a fost înființată la data de 19 aprilie 2002 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1611).

La ultima verificare, ALPIN PROD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.104.847 lei și un rezultat net de 6.066 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALPIN PROD SRL?

ALPIN PROD SRL (CUI 14590459) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ALPIN PROD SRL în sectorul său?

ALPIN PROD SRL ocupă locul 608 din 1.281 firme active cu bilanț depus în CAEN 1611 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALPIN PROD SRL față de firmele din același domeniu?

ALPIN PROD SRL este mai veche decât 83% dintre cele 1.793 firme active cu CAEN 1611.

Este ALPIN PROD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALPIN PROD SRL (CUI 14590459) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALPIN PROD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALPIN PROD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALPIN PROD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALPIN PROD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALPIN PROD SRL plătitoare de TVA?

Da, ALPIN PROD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALPIN PROD SRL?

În anul 2025, ALPIN PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.104.847 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALPIN PROD SRL?

Firmoscop analizează ALPIN PROD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.