Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › TYRESERVICES & CO SRL

TYRESERVICES & CO SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Sat Gaiu Mic Com. Moraviţa
CUI 14591284 · J2002000583352
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TYRESERVICES & CO SRL
CUI 14591284
Nr. Reg. Comerțului J2002000583352
Sediu Sat Gaiu Mic Com. Moraviţa, Timiş
Telefon 241376

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LATIŞ TIBERIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.04.2002
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TYRESERVICES & CO SRL după CUI 14591284 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
168.176 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
-8.339 lei
-112.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.0%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 57% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.989 lei20142015: 23.130 lei20152016: 137.526 lei20162017: 194.096 lei20172018: 140.625 lei20182019: 143.923 lei20192020: 101.853 lei20202021: 132.583 lei20212022: 132.712 lei20222023: 157.830 lei20232024: 187.434 lei20242025: 168.176 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 168.176 lei -8.339 lei 2
2024 187.434 lei 68.710 lei
2023 157.830 lei 59.720 lei 2
2022 132.712 lei 45.274 lei 2
2021 132.583 lei 51.017 lei
2020 101.853 lei 16.112 lei
2019 143.923 lei 55.905 lei 2
2018 140.625 lei 49.701 lei 2
2017 194.096 lei 122.275 lei 2
2016 137.526 lei 81.290 lei 2
2015 23.130 lei -14.622 lei 2
2014 20.989 lei -22.282 lei 2
2013 29.774 lei -6.502 lei 2
2012 42.064 lei 6.141 lei 1
2011 62.152 lei -4.726 lei 3
2010 68.554 lei 3.274 lei 3
2009 63.869 lei -2.332 lei 3
2008 69.772 lei 4.944 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 825 zile−126 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,96%−41,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,5%+3,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 22,21×−46,67 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,07%−15,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,97%−14,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,5%−3,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 84.088 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,4×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -3,85%−64,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.062 din 9.900 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 16.025 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TYRESERVICES & CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TYRESERVICES & CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TYRESERVICES & CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TYRESERVICES & CO SRL, cu sediul în Sat Gaiu Mic Com. Moraviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 14591284, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000583352. Firma a fost înființată la data de 19 aprilie 2002 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, TYRESERVICES & CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 168.176 lei și un rezultat net de -8.339 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TYRESERVICES & CO SRL?

TYRESERVICES & CO SRL (CUI 14591284) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TYRESERVICES & CO SRL în sectorul său?

TYRESERVICES & CO SRL ocupă locul 6.062 din 9.900 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TYRESERVICES & CO SRL față de firmele din același domeniu?

TYRESERVICES & CO SRL este mai veche decât 94% dintre cele 16.025 firme active cu CAEN 9531.

Este TYRESERVICES & CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TYRESERVICES & CO SRL (CUI 14591284) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TYRESERVICES & CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TYRESERVICES & CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TYRESERVICES & CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TYRESERVICES & CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TYRESERVICES & CO SRL plătitoare de TVA?

Nu, TYRESERVICES & CO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TYRESERVICES & CO SRL?

În anul 2025, TYRESERVICES & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 168.176 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TYRESERVICES & CO SRL?

Firmoscop analizează TYRESERVICES & CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.