Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › I.V.26 SDV SRL

I.V.26 SDV SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Curtea de Argeş
CUI 14614108 · J03/333/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire I.V.26 SDV SRL
Cod fiscal (CIF) RO14614108
Nr. Reg. Comerțului J03/333/2002
Sediu social Str. Vlad Ţepeş nr. 11B, Mun. Curtea de Argeş, 115300
Telefon 0765642561

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

VASILE ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.04.2002
CAEN2562 · Operațiuni de mecanică generală
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută I.V.26 SDV SRL după CUI 14614108 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
438.324 lei
+36.0% vs 2024
Profit net 2025
174.096 lei
+75.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă39.7%
Față de sectorpeste 88% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.913 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 49% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 276.392 lei20142015: 267.217 lei20152016: 373.597 lei20162017: 364.752 lei20172018: 296.195 lei20182019: 371.930 lei20192020: 297.003 lei20202021: 327.394 lei20212022: 339.676 lei20222023: 329.052 lei20232024: 322.515 lei20242025: 438.324 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 438.324 lei 174.096 lei 2
2024 322.515 lei 99.210 lei 2
2023 329.052 lei 87.503 lei 2
2022 339.676 lei 84.169 lei 3
2021 327.394 lei 69.403 lei 3
2020 297.003 lei 48.208 lei 3
2019 371.930 lei 102.015 lei 4
2018 296.195 lei 27.790 lei 4
2017 364.752 lei 151.609 lei 4
2016 373.597 lei 123.610 lei 5
2015 267.217 lei 54.089 lei 5
2014 276.392 lei 57.853 lei 5
2013 286.937 lei 44.589 lei 5
2012 332.303 lei 124.317 lei 6
2011 397.645 lei 143.426 lei 7
2010 303.928 lei 69.674 lei 5
2009 219.364 lei 67.316 lei 3
2008 252.375 lei 90.758 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 196 zile−63 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile+47 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,72%+8,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,83%+1,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,05×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,1%+16,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 24,26%+10,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,21%−1,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 219.162 lei+57.904 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,61×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 73,37×+38,5 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 71,16%+21,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 325 din 1.048 firme active cu bilanț depus (CAEN 2562)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 2.554 firme active din sector
SectorCAEN 2562 · Operațiuni de mecanică generală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume70
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)26

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru I.V.26 SDV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți I.V.26 SDV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru I.V.26 SDV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

I.V.26 SDV SRL, cu sediul în Mun. Curtea de Argeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 14614108, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/333/2002. Firma a fost înființată la data de 30 aprilie 2002 și are ca obiect principal de activitate Operațiuni de mecanică generală (CAEN 2562).

La ultima verificare, I.V.26 SDV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 438.324 lei și un rezultat net de 174.096 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are I.V.26 SDV SRL?

I.V.26 SDV SRL (CUI 14614108) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă I.V.26 SDV SRL în sectorul său?

I.V.26 SDV SRL ocupă locul 325 din 1.048 firme active cu bilanț depus în CAEN 2562 (Operațiuni de mecanică generală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este I.V.26 SDV SRL față de firmele din același domeniu?

I.V.26 SDV SRL este mai veche decât 93% dintre cele 2.554 firme active cu CAEN 2562.

Este I.V.26 SDV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare I.V.26 SDV SRL (CUI 14614108) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este I.V.26 SDV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, I.V.26 SDV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în I.V.26 SDV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru I.V.26 SDV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este I.V.26 SDV SRL plătitoare de TVA?

Da, I.V.26 SDV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a I.V.26 SDV SRL?

În anul 2025, I.V.26 SDV SRL a raportat o cifră de afaceri de 438.324 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu I.V.26 SDV SRL?

Firmoscop analizează I.V.26 SDV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.