Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › I.T.S. EXPRESS SRL

I.T.S. EXPRESS SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 14754110 · J2002005988402
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire I.T.S. EXPRESS SRL
Cod fiscal (CIF) RO14754110
Nr. Reg. Comerțului J2002005988402
Sediu social Bld. G-ral Gheorghe Magheru nr. 29, sc. A, et. 6, ap. 42, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0212112070

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FRUNZĂ ANDRIAN · administratorFRUNZĂ LARISA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 23.06.2009
CAEN5320 · Alte activități poștale și de curier
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută I.T.S. EXPRESS SRL după CUI 14754110 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
2.054.598 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
-14.510 lei
-116.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.7%
Față de sectorpeste 24% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.964 de firme din Alte activități poștale și de curier care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,5%.

Mărime față de sector21 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.996 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 795.513 lei20142015: 685.126 lei20152016: 621.151 lei20162017: 568.051 lei20172018: 608.218 lei20182019: 837.920 lei20192020: 719.984 lei20202021: 752.524 lei20212022: 929.404 lei20222023: 1.551.280 lei20232024: 1.669.342 lei20242025: 2.054.598 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.054.598 lei -14.510 lei 21
2024 1.669.342 lei 88.840 lei 11
2023 1.551.280 lei 204.560 lei 9
2022 929.404 lei 204.605 lei 5
2021 752.524 lei 128.971 lei 4
2020 719.984 lei 157.296 lei 4
2019 837.920 lei 248.884 lei 4
2018 608.218 lei 100.139 lei 6
2017 568.051 lei 105.466 lei 9
2016 621.151 lei 102.504 lei 12
2015 685.126 lei 118.818 lei 12
2014 795.513 lei 42.730 lei 15
2013 827.221 lei 6.760 lei 16
2012 977.773 lei 29.934 lei 20
2011 699.573 lei 78.165 lei 13
2010 582.099 lei 26.852 lei 13
2008 811.208 lei 133.822 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile+24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 68 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,71%−6,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,22%+18,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,16×−1,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,82×+0,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,93%−18,13 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,65%−12,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,48%−17,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 97.838 lei−53.920 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,34×+0,22 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 277,95×−85,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0,61%−8,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 384 din 5.329 firme active cu bilanț depus (CAEN 5320)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 17.615 firme active din sector
SectorCAEN 5320 · Alte activități poștale și de curier →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 23.06.2009
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 23.06.2009 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru I.T.S. EXPRESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți I.T.S. EXPRESS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru I.T.S. EXPRESS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

I.T.S. EXPRESS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 14754110, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002005988402. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2002 și are ca obiect principal de activitate Alte activități poștale și de curier (CAEN 5320).

La ultima verificare, I.T.S. EXPRESS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.054.598 lei și un rezultat net de -14.510 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are I.T.S. EXPRESS SRL?

I.T.S. EXPRESS SRL (CUI 14754110) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă I.T.S. EXPRESS SRL în sectorul său?

I.T.S. EXPRESS SRL ocupă locul 384 din 5.329 firme active cu bilanț depus în CAEN 5320 (Alte activități poștale și de curier), după cifra de afaceri.

Cât de veche este I.T.S. EXPRESS SRL față de firmele din același domeniu?

I.T.S. EXPRESS SRL este mai veche decât 100% dintre cele 17.615 firme active cu CAEN 5320.

Este I.T.S. EXPRESS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare I.T.S. EXPRESS SRL (CUI 14754110) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este I.T.S. EXPRESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, I.T.S. EXPRESS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în I.T.S. EXPRESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru I.T.S. EXPRESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este I.T.S. EXPRESS SRL plătitoare de TVA?

Da, I.T.S. EXPRESS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a I.T.S. EXPRESS SRL?

În anul 2025, I.T.S. EXPRESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.054.598 lei și un număr mediu de 21 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu I.T.S. EXPRESS SRL?

Firmoscop analizează I.T.S. EXPRESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.