Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › CAMPHORA SRL

CAMPHORA SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Fălticeni
CUI 14797919 · J33/401/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMPHORA SRL
Cod fiscal (CIF) RO14797919
Nr. Reg. Comerțului J33/401/2002
Sediu social Str. Petru Rareş nr. 5, Mun. Fălticeni, jud. SUCEAVA, 725200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.08.2002
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMPHORA SRL după CUI 14797919 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
35.582.085 lei
+12.0% vs 2024
Profit net 2025
948.802 lei
+6.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.7%
Față de sectorpeste 47% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital5.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 5.858.213 lei20122013: 8.638.010 lei20132014: 8.983.838 lei20142015: 8.709.031 lei20152016: 9.515.767 lei20162017: 11.589.366 lei20172019: 15.924.885 lei20192020: 17.469.806 lei20202022: 21.022.193 lei20222023: 24.145.026 lei20232024: 31.762.172 lei20242025: 35.582.085 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 35.582.085 lei 948.802 lei 46
2024 31.762.172 lei 892.040 lei 37
2023 24.145.026 lei 1.506.121 lei 35
2022 21.022.193 lei 1.129.295 lei 33
2020 17.469.806 lei 980.135 lei 33
2019 15.924.885 lei 1.038.896 lei 32
2017 11.589.366 lei 1.118.337 lei 28
2016 9.515.767 lei 890.280 lei 26
2015 8.709.031 lei 760.169 lei 22
2014 8.983.838 lei 622.011 lei 20
2013 8.638.010 lei 855.490 lei 16
2012 5.858.213 lei 781.089 lei 12
2011 3.002.376 lei -218.204 lei 10
2010 2.340.410 lei 148.389 lei 9
2009 2.984.063 lei 243.353 lei 10
2008 2.974.122 lei 197.299 lei 11

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 133 zile−15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 46 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,67%−0,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,23%−3,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,22×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,95×−1,87 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,28%−11,01 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,03%+0,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,63%+4,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 773.524 lei−84.913 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,26×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,91× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 93 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,24% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 109 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 4.644 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2002000401339 → J33/401/2002
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/401/2002 → J2002000401339

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMPHORA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMPHORA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAMPHORA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAMPHORA SRL, cu sediul în Mun. Fălticeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 14797919, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/401/2002. Firma a fost înființată la data de 6 august 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, CAMPHORA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 35.582.085 lei și un rezultat net de 948.802 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMPHORA SRL?

CAMPHORA SRL (CUI 14797919) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAMPHORA SRL în sectorul său?

CAMPHORA SRL ocupă locul 109 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMPHORA SRL față de firmele din același domeniu?

CAMPHORA SRL este mai veche decât 67% dintre cele 4.644 firme active cu CAEN 4773.

Este CAMPHORA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMPHORA SRL (CUI 14797919) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMPHORA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMPHORA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMPHORA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMPHORA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMPHORA SRL plătitoare de TVA?

Da, CAMPHORA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMPHORA SRL?

În anul 2025, CAMPHORA SRL a raportat o cifră de afaceri de 35.582.085 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMPHORA SRL?

Firmoscop analizează CAMPHORA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.