Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bihor › DURPEX CONSTRUCT SRL

DURPEX CONSTRUCT SRL

Înființată în 2002 · 24 de ani vechime · Sat Săbolciu, Comuna Săcădat
CUI 14805000 · J05/768/2002
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DURPEX CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO14805000
Nr. Reg. Comerțului J05/768/2002
Sediu Sat Săbolciu, Comuna Săcădat, Bihor
Telefon 0742943558

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

POP DUMITRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DURPEX CONSTRUCT SRL după CUI 14805000 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2014
705.932 lei
0,0% vs 2013
Profit net 2014
2.946 lei
0,0% vs 2013

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2014 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 310.524 lei311K lei20082009: 322.487 lei322K lei20092010: 764.827 lei765K lei20102011: 375.292 lei375K lei20112012: 424.988 lei425K lei20122013: 705.932 lei706K lei20132014: 705.932 lei706K lei2014
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2014 705.932 lei 2.946 lei 6
2013 705.932 lei 2.946 lei 6
2012 424.988 lei 6.776 lei 6
2011 375.292 lei 13.170 lei 6
2010 764.827 lei 229.626 lei 3
2009 322.487 lei 49.485 lei 4
2008 310.524 lei 42.421 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2008–2014). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2014, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 159 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 157 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,42% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 28,38% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,52× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,4× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,38% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,27% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 71,62% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 117.655 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,65× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,83× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 76 de zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,52% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2014 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2014. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 257 din 1.985 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4334)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 5.358 de firme active din sector
SectorCAEN 4334 · Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume109
Dintre care în procedură de insolvență4
Dintre care radiate (închise)64

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DURPEX CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DURPEX CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DURPEX CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Săbolciu, Comuna Săcădat, are codul unic de înregistrare (CUI) 14805000, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/768/2002. Firma a fost înființată la data de 8 august 2002 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN 4334).

La ultima verificare, DURPEX CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2014 a raportat o cifră de afaceri de 705.932 lei și un rezultat net de 2.946 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DURPEX CONSTRUCT SRL?

DURPEX CONSTRUCT SRL (CUI 14805000) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DURPEX CONSTRUCT SRL în sectorul său?

DURPEX CONSTRUCT SRL ocupă locul 257 din 1.985 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4334 (Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DURPEX CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

DURPEX CONSTRUCT SRL este mai veche decât 97% dintre cele 5.358 de firme active cu CAEN 4334.

Este DURPEX CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DURPEX CONSTRUCT SRL (CUI 14805000) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DURPEX CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DURPEX CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DURPEX CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DURPEX CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DURPEX CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, DURPEX CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DURPEX CONSTRUCT SRL?

În anul 2014, DURPEX CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 705.932 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DURPEX CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează DURPEX CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4334 din Bihor, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.