Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › LODERDAL INTERMED SRL

LODERDAL INTERMED SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Câmpina
CUI 14805930 · J29/782/2002
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LODERDAL INTERMED SRL
Cod fiscal (CIF) RO14805930
Nr. Reg. Comerțului J29/782/2002
Sediu social Str. Muncii nr. 8, Mun. Câmpina, jud. PRAHOVA, 105600

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PORFIRIU ION GABRIEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.08.2002
CAEN5190 · Comerț cu ridicata al altor produse
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LODERDAL INTERMED SRL după CUI 14805930 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2025
213.637 lei
-77.0% vs 2024
Profit net 2025
-47.566 lei
-157.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-22.3%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.189 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital47.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 808.606 lei20142015: 779.359 lei20152016: 806.046 lei20162017: 750.074 lei20172018: 793.453 lei20182019: 747.205 lei20192020: 777.535 lei20202021: 882.932 lei20212022: 831.564 lei20222023: 868.012 lei20232024: 912.919 lei20242025: 213.637 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 213.637 lei -47.566 lei 2
2024 912.919 lei 82.970 lei 1
2023 868.012 lei 78.998 lei 4
2022 831.564 lei 12.326 lei 4
2021 882.932 lei 6.912 lei 4
2020 777.535 lei 237 lei 4
2019 747.205 lei 38.719 lei 4
2018 793.453 lei 2.408 lei 3
2017 750.074 lei -51.109 lei 3
2016 806.046 lei -14.567 lei 3
2015 779.359 lei -57.393 lei 4
2014 808.606 lei 48.632 lei 4
2013 597.935 lei -29.876 lei 2
2012 532.440 lei -79.823 lei 2
2011 645.324 lei -10.735 lei 5
2010 727.621 lei 12.638 lei 4
2009 553.855 lei 6.196 lei 4
2008 561.529 lei 13.010 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.463 zile+1.085 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 660 zile+499 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,26%−31,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 97,92%+4,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,02×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 47,15×+32,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -261,93%−388,17 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,44%−13,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,08%−4,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 106.819 lei−806.100 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,24×−0,66 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,44×−1,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 832 zile+610 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,18%−28,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 81 firme active cu bilanț depus (CAEN 5190)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 307 firme active din sector
SectorCAEN 5190 · Comerț cu ridicata al altor produse →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LODERDAL INTERMED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LODERDAL INTERMED SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LODERDAL INTERMED SRL, cu sediul în Mun. Câmpina, are codul unic de înregistrare (CUI) 14805930, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/782/2002. Firma a fost înființată la data de 9 august 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor produse (CAEN 5190).

La ultima verificare, LODERDAL INTERMED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 213.637 lei și un rezultat net de -47.566 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LODERDAL INTERMED SRL?

LODERDAL INTERMED SRL (CUI 14805930) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă LODERDAL INTERMED SRL în sectorul său?

LODERDAL INTERMED SRL ocupă locul 7 din 81 firme active cu bilanț depus în CAEN 5190 (Comerț cu ridicata al altor produse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LODERDAL INTERMED SRL față de firmele din același domeniu?

LODERDAL INTERMED SRL este mai veche decât 75% dintre cele 307 firme active cu CAEN 5190.

Este LODERDAL INTERMED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LODERDAL INTERMED SRL (CUI 14805930) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LODERDAL INTERMED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LODERDAL INTERMED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LODERDAL INTERMED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LODERDAL INTERMED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LODERDAL INTERMED SRL plătitoare de TVA?

Da, LODERDAL INTERMED SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LODERDAL INTERMED SRL?

În anul 2025, LODERDAL INTERMED SRL a raportat o cifră de afaceri de 213.637 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LODERDAL INTERMED SRL?

Firmoscop analizează LODERDAL INTERMED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.