Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › TRANS C.A.S. SRL

TRANS C.A.S. SRL

Înființată în 2002 · 24 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 14836511 · J2002000633325
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRANS C.A.S. SRL
Cod fiscal (CIF) RO14836511
Nr. Reg. Comerțului J2002000633325
Sediu social Str. Henri Coandă nr. 12, Mun. Sibiu, 550234
Telefon 0269238230

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MAXIM MIRCEA FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.08.2002
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRANS C.A.S. SRL după CUI 14836511 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
12.299.069 lei
-9.0% vs 2024
Profit net 2025
-598.271 lei
+43.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.9%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector30 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 16.298.399 lei20142015: 18.231.782 lei20152016: 18.753.135 lei20162017: 17.886.702 lei20172018: 20.027.236 lei20182019: 19.440.689 lei20192020: 14.460.846 lei20202021: 17.698.303 lei20212022: 16.450.780 lei20222023: 15.553.764 lei20232024: 13.562.403 lei20242025: 12.299.069 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 12.299.069 lei -598.271 lei 30
2024 13.562.403 lei -1.064.270 lei 42
2023 15.553.764 lei -241.567 lei 45
2022 16.450.780 lei -253.600 lei 47
2021 17.698.303 lei 326.323 lei 49
2020 14.460.846 lei 192.017 lei 49
2019 19.440.689 lei 375.698 lei 56
2018 20.027.236 lei 356.113 lei 54
2017 17.886.702 lei 336.351 lei 61
2016 18.753.135 lei 237.100 lei 63
2015 18.231.782 lei 702.183 lei 63
2014 16.298.399 lei 327.956 lei 60
2013 15.353.151 lei -49.493 lei 60
2012 15.655.023 lei 78.897 lei 62
2011 17.650.900 lei 312.190 lei 67
2010 17.416.935 lei 472.236 lei 69
2009 12.926.937 lei 372.061 lei 71
2008 15.151.470 lei 473.406 lei 74

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 47 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 65 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,86%+2,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,02%+1,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,94×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -18,6%+9,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,79%+6,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,77%−1,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 409.969 lei+87.055 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,63×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 99,92×+14,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,56%+2,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.136 din 45.288 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 74.231 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRANS C.A.S. SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRANS C.A.S. SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TRANS C.A.S. SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRANS C.A.S. SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 14836511, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000633325. Firma a fost înființată la data de 26 august 2002 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, TRANS C.A.S. SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.299.069 lei și un rezultat net de -598.271 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRANS C.A.S. SRL?

TRANS C.A.S. SRL (CUI 14836511) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TRANS C.A.S. SRL în sectorul său?

TRANS C.A.S. SRL ocupă locul 1.136 din 45.288 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRANS C.A.S. SRL față de firmele din același domeniu?

TRANS C.A.S. SRL este mai veche decât 94% dintre cele 74.231 firme active cu CAEN 4941.

Este TRANS C.A.S. SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRANS C.A.S. SRL (CUI 14836511) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRANS C.A.S. SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRANS C.A.S. SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRANS C.A.S. SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRANS C.A.S. SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRANS C.A.S. SRL plătitoare de TVA?

Da, TRANS C.A.S. SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRANS C.A.S. SRL?

În anul 2025, TRANS C.A.S. SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.299.069 lei și un număr mediu de 30 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRANS C.A.S. SRL?

Firmoscop analizează TRANS C.A.S. SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.