Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › PERO MAR & CO SRL

PERO MAR & CO SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Petrila
CUI 14858030 · J20/664/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERO MAR & CO SRL
Cod fiscal (CIF) RO14858030
Nr. Reg. Comerțului J20/664/2002
Sediu social Str. Taia nr. 24A, Orş. Petrila, jud. HUNEDOARA, 335800
Telefon 0722956498

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

NICODIM ELIZA GEORGETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.09.2002
CAEN2314 · Fabricarea fibrelor din sticlă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERO MAR & CO SRL după CUI 14858030 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.439.548 lei
0.0% vs 2023
Profit net 2024
18.282 lei
-87.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Datorii / capital1.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 2.736.357 lei20142015: 2.334.751 lei20152016: 2.455.756 lei20162017: 3.815.327 lei20172018: 4.115.493 lei20182019: 4.542.501 lei20192020: 3.479.147 lei20202021: 2.813.021 lei20212022: 2.166.491 lei20222023: 2.449.463 lei20232024: 2.439.548 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.439.548 lei 18.282 lei 25
2023 2.449.463 lei 142.764 lei 25
2022 2.166.491 lei -125.371 lei 26
2021 2.813.021 lei 378.495 lei 30
2020 3.479.147 lei 462.323 lei 34
2019 4.542.501 lei 508.697 lei 40
2018 4.115.493 lei 464.830 lei 38
2017 3.815.327 lei 651.398 lei 28
2016 2.455.756 lei 238.155 lei 24
2015 2.334.751 lei 390.081 lei 23
2014 2.736.357 lei 412.800 lei 25
2013 0 lei -159.370 lei 0
2012 -1.485 lei
2011 243.438 lei -1.460 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 178 zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 178 zile−37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,75%−5,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 65,06%−0,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,54× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,86× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,87%−17,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1%−5,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 34,94%+0,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 97.582 lei−397 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,34×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,86×−1,35 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,73%−5,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 33 firme active cu bilanț depus (CAEN 2314)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 59 firme active din sector
SectorCAEN 2314 · Fabricarea fibrelor din sticlă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERO MAR & CO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERO MAR & CO SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PERO MAR & CO SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERO MAR & CO SRL, cu sediul în Orş. Petrila, are codul unic de înregistrare (CUI) 14858030, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/664/2002. Firma a fost înființată la data de 5 septembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea fibrelor din sticlă (CAEN 2314).

La ultima verificare, PERO MAR & CO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.439.548 lei și un rezultat net de 18.282 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERO MAR & CO SRL?

PERO MAR & CO SRL (CUI 14858030) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PERO MAR & CO SRL în sectorul său?

PERO MAR & CO SRL ocupă locul 7 din 33 firme active cu bilanț depus în CAEN 2314 (Fabricarea fibrelor din sticlă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERO MAR & CO SRL față de firmele din același domeniu?

PERO MAR & CO SRL este mai veche decât 73% dintre cele 59 firme active cu CAEN 2314.

Este PERO MAR & CO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERO MAR & CO SRL (CUI 14858030) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERO MAR & CO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERO MAR & CO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERO MAR & CO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERO MAR & CO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERO MAR & CO SRL plătitoare de TVA?

Da, PERO MAR & CO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERO MAR & CO SRL?

În anul 2024, PERO MAR & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.439.548 lei și un număr mediu de 25 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERO MAR & CO SRL?

Firmoscop analizează PERO MAR & CO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.