Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ATCHIM SRL

ATCHIM SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 14884160 · J2002001021293
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ATCHIM SRL
Cod fiscal (CIF) RO14884160
Nr. Reg. Comerțului J2002001021293
Sediu social Şos. Ploieşti-Târgovişte, KM 8. ZONA EST. TRUP I, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100302
Telefon 0344801842

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TUDOR DRAGOŞ MIHAIL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.09.2002
CAEN2059 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ATCHIM SRL după CUI 14884160 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
6.361.067 lei
-30.0% vs 2024
Profit net 2025
238.288 lei
-26.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.7%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 4.805.382 lei20142015: 7.005.414 lei20152016: 4.478.385 lei20162017: 4.926.300 lei20172018: 5.310.665 lei20182019: 5.543.021 lei20192020: 6.244.412 lei20202021: 9.840.936 lei20212022: 12.738.070 lei20222023: 9.508.420 lei20232024: 9.150.569 lei20242025: 6.361.067 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.361.067 lei 238.288 lei 7
2024 9.150.569 lei 322.114 lei 8
2023 9.508.420 lei 376.524 lei 8
2022 12.738.070 lei 476.269 lei 8
2021 9.840.936 lei 516.528 lei 8
2020 6.244.412 lei 550.157 lei 10
2019 5.543.021 lei 525.214 lei 7
2018 5.310.665 lei 208.756 lei 8
2017 4.926.300 lei 229.209 lei 8
2016 4.478.385 lei 202.909 lei 9
2015 7.005.414 lei 473.678 lei 9
2014 4.805.382 lei 387.728 lei 8
2013 6.167.692 lei 367.691 lei 8
2012 5.575.643 lei 515.040 lei 7
2011 6.323.303 lei 508.735 lei 7
2010 5.647.792 lei 372.930 lei 7
2009 2.481.759 lei 64.696 lei
2008 5.160.549 lei 238.878 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−32 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,75%+0,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,24%−25,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,81×+1,86 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35×−0,69 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,52%−1,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,5%+5,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 74,39%+25,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 908.724 lei−235.097 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,67×+1,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,58×−1,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 34 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,31%+0,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 25 din 130 firme active cu bilanț depus (CAEN 2059)
Vechime relativămai veche decât 74% dintre cele 204 firme active din sector
SectorCAEN 2059 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a. →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)31
Valoare totală (2024–2026)3.672.139 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați7 · 1.870.847 lei

Autorități: UNITATEA MILITARA 01357 BUCURESTI, SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL, Ministerul Apararii Nationale - U.M. 02022 Constanta

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2024–2026)30.420 lei

Cumpărători: SNGN ROMGAZ SA-FILIALA DE INMAGAZINARE GAZE NATURALE DEPOGAZ PLOIESTI SRL, SNTFC "CFR CALATORI" S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ATCHIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ATCHIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ATCHIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ATCHIM SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 14884160, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002001021293. Firma a fost înființată la data de 17 septembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse chimice n.c.a. (CAEN 2059).

La ultima verificare, ATCHIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.361.067 lei și un rezultat net de 238.288 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ATCHIM SRL?

ATCHIM SRL (CUI 14884160) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ATCHIM SRL în sectorul său?

ATCHIM SRL ocupă locul 25 din 130 firme active cu bilanț depus în CAEN 2059 (Fabricarea altor produse chimice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ATCHIM SRL față de firmele din același domeniu?

ATCHIM SRL este mai veche decât 74% dintre cele 204 firme active cu CAEN 2059.

Este ATCHIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ATCHIM SRL (CUI 14884160) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ATCHIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ATCHIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ATCHIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ATCHIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ATCHIM SRL plătitoare de TVA?

Da, ATCHIM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ATCHIM SRL?

În anul 2025, ATCHIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.361.067 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ATCHIM SRL?

Firmoscop analizează ATCHIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.