Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › NETACCESS SRL

NETACCESS SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 14888472 · J30/456/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NETACCESS SRL
Cod fiscal (CIF) RO14888472
Nr. Reg. Comerțului J30/456/2002
Sediu social Pţa. 25 Octombrie, bl. 10, et. P, Mun. Satu Mare

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ŞERBAN SAMIR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.09.2002
CAEN6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NETACCESS SRL după CUI 14888472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
958.625 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
575.521 lei
+22.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă60.0%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 577 de firme din Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 576 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.793.063 lei20142015: 1.593.938 lei20152016: 1.125.660 lei20162017: 1.002.843 lei20172018: 948.185 lei20182019: 907.584 lei20192020: 871.074 lei20202021: 881.507 lei20212022: 849.239 lei20222023: 1.016.107 lei20232024: 1.036.028 lei20242025: 958.625 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 958.625 lei 575.521 lei 4
2024 1.036.028 lei 468.758 lei 3
2023 1.016.107 lei 382.205 lei 2
2022 849.239 lei 369.403 lei 2
2021 881.507 lei 409.397 lei 3
2020 871.074 lei 392.344 lei 3
2019 907.584 lei 426.834 lei 4
2018 948.185 lei 96.414 lei 5
2017 1.002.843 lei 319.157 lei 5
2016 1.125.660 lei 253.454 lei 6
2015 1.593.938 lei 146.906 lei 6
2014 1.793.063 lei 157.880 lei 7
2013 2.431.058 lei 46.236 lei 9
2012 1.557.756 lei 6.138 lei 8
2011 453.680 lei 5.001 lei 9
2010 510.833 lei 15.639 lei 7
2009 594.019 lei 39.412 lei 7
2008 933.846 lei 129.857 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 509 zile−106 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 289 zile−181 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 60,04%+14,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,94%+5,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,23×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,54×+0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 66,41%+37,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,36%+8,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,16%−7,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 239.656 lei−105.687 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,96×−0,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 162,13%+75,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 216 din 1.199 firme active cu bilanț depus (CAEN 6110)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 1.984 firme active din sector
SectorCAEN 6110 · Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NETACCESS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NETACCESS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NETACCESS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NETACCESS SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 14888472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/456/2002. Firma a fost înființată la data de 19 septembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu (CAEN 6110).

La ultima verificare, NETACCESS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 958.625 lei și un rezultat net de 575.521 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NETACCESS SRL?

NETACCESS SRL (CUI 14888472) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NETACCESS SRL în sectorul său?

NETACCESS SRL ocupă locul 216 din 1.199 firme active cu bilanț depus în CAEN 6110 (Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NETACCESS SRL față de firmele din același domeniu?

NETACCESS SRL este mai veche decât 88% dintre cele 1.984 firme active cu CAEN 6110.

Este NETACCESS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NETACCESS SRL (CUI 14888472) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NETACCESS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NETACCESS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NETACCESS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NETACCESS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NETACCESS SRL plătitoare de TVA?

Da, NETACCESS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NETACCESS SRL?

În anul 2025, NETACCESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 958.625 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NETACCESS SRL?

Firmoscop analizează NETACCESS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.