Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › CALENDULA FARM SRL

CALENDULA FARM SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Sat Băceşti Com. Băceşti
CUI 14929726 · J2002000290379
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CALENDULA FARM SRL
CUI 14929726
Nr. Reg. Comerțului J2002000290379
Sediu social BĂCEŞTI nr. 15, et. PARTER, Sat Băceşti Com. Băceşti, jud. VASLUI, 737050
Telefon 0235458204

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.10.2002
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CALENDULA FARM SRL după CUI 14929726 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
281.315 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
16.769 lei
+979.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.0%
Față de sectorpeste 71% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 121.920 lei20132014: 123.275 lei20142015: 154.962 lei20152016: 164.573 lei20162017: 190.754 lei20172018: 234.810 lei20182019: 242.160 lei20192020: 265.730 lei20202022: 295.917 lei20222023: 247.949 lei20232024: 265.215 lei20242025: 281.315 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 281.315 lei 16.769 lei 2
2024 265.215 lei 1.553 lei 2
2023 247.949 lei 520 lei 1
2022 295.917 lei -24.765 lei 2
2020 265.730 lei 948 lei 2
2019 242.160 lei 410 lei 2
2018 234.810 lei 2.331 lei 3
2017 190.754 lei 9.505 lei 3
2016 164.573 lei 14.167 lei 3
2015 154.962 lei 5.619 lei 3
2014 123.275 lei 12.265 lei 3
2013 121.920 lei 6.224 lei 2
2012 130.500 lei 14 lei 2
2011 143.793 lei 3.081 lei 2
2010 173.199 lei 7.694 lei 1
2009 169.671 lei 673 lei 1
2008 157.988 lei 6.082 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 25 zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,96%+5,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,79%−6,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,2×+0,88 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,31×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,05%+23,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 20,62%+18,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,21%+6,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 140.658 lei+8.050 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,46×−0,64 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,48×−2,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile+11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,48%+5,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.405 din 3.255 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 4.652 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 25 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/290/2002 → J2002000290379

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CALENDULA FARM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CALENDULA FARM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CALENDULA FARM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CALENDULA FARM SRL, cu sediul în Sat Băceşti Com. Băceşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 14929726, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000290379. Firma a fost înființată la data de 9 octombrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate (CAEN 4773).

La ultima verificare, CALENDULA FARM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 281.315 lei și un rezultat net de 16.769 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CALENDULA FARM SRL?

CALENDULA FARM SRL (CUI 14929726) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CALENDULA FARM SRL în sectorul său?

CALENDULA FARM SRL ocupă locul 2.405 din 3.255 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CALENDULA FARM SRL față de firmele din același domeniu?

CALENDULA FARM SRL este mai veche decât 67% dintre cele 4.652 firme active cu CAEN 4773.

Este CALENDULA FARM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CALENDULA FARM SRL (CUI 14929726) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CALENDULA FARM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CALENDULA FARM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CALENDULA FARM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CALENDULA FARM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CALENDULA FARM SRL plătitoare de TVA?

Nu, CALENDULA FARM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CALENDULA FARM SRL?

În anul 2025, CALENDULA FARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 281.315 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CALENDULA FARM SRL?

Firmoscop analizează CALENDULA FARM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Vaslui →

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.