Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › ROMEDICAL PRODUCTION SRL

ROMEDICAL PRODUCTION SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Aleşd
CUI 14932950 · J05/988/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMEDICAL PRODUCTION SRL
Cod fiscal (CIF) RO14932950
Nr. Reg. Comerțului J05/988/2002
Sediu social Str. AVRAM IANCU nr. 15, Orş. Aleşd, jud. BIHOR, 415100
Telefon 0744434388

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GHERMAN FLORINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.10.2002
CAEN1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMEDICAL PRODUCTION SRL după CUI 14932950 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 56/100
Cifră de afaceri 2025
960.259 lei
-59.0% vs 2024
Profit net 2025
88.723 lei
-93.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.2%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 241 de firme din Fabricarea altor articole textile n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,0%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 251 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital18.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 0 lei20142015: 300 lei20152016: 4.300 lei20162017: 420 lei20172018: 1.325 lei20182019: 52.392 lei20192020: 313.809 lei20202021: 310.908 lei20212022: 883.658 lei20222023: 2.400.506 lei20232024: 2.328.241 lei20242025: 960.259 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 960.259 lei 88.723 lei 15
2024 2.328.241 lei 1.359.987 lei 17
2023 2.400.506 lei 1.676.993 lei 16
2022 883.658 lei 522.568 lei 10
2021 310.908 lei 12.318 lei 10
2020 313.809 lei 17.132 lei 10
2019 52.392 lei -19.923 lei 4
2018 1.325 lei -3.304 lei
2017 420 lei -10.279 lei
2016 4.300 lei -14.472 lei 1
2015 300 lei -15.108 lei 1
2014 0 lei -4.135 lei 0
2013 2.290 lei -9.438 lei 1
2012 34.461 lei 9.924 lei 1
2011 28.280 lei 12.980 lei 1
2010 26.777 lei 2.809 lei 1
2009 53.024 lei 21.902 lei 1
2008 47.222 lei -5.166 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 669 zile+381 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 664 zile+177 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,24%−49,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 94,93%+37,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,05×−0,69 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 18,72×+17,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,4%−5,21 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,79%−37,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 5,07%−37,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.017 lei−72.938 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,52×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,88%−144,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 50 din 375 firme active cu bilanț depus (CAEN 1399)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 678 firme active din sector
SectorCAEN 1399 · Fabricarea altor articole textile n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMEDICAL PRODUCTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMEDICAL PRODUCTION SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMEDICAL PRODUCTION SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMEDICAL PRODUCTION SRL, cu sediul în Orş. Aleşd, are codul unic de înregistrare (CUI) 14932950, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/988/2002. Firma a fost înființată la data de 10 octombrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole textile n.c.a. (CAEN 1399).

La ultima verificare, ROMEDICAL PRODUCTION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 960.259 lei și un rezultat net de 88.723 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMEDICAL PRODUCTION SRL?

ROMEDICAL PRODUCTION SRL (CUI 14932950) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMEDICAL PRODUCTION SRL în sectorul său?

ROMEDICAL PRODUCTION SRL ocupă locul 50 din 375 firme active cu bilanț depus în CAEN 1399 (Fabricarea altor articole textile n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMEDICAL PRODUCTION SRL față de firmele din același domeniu?

ROMEDICAL PRODUCTION SRL este mai veche decât 91% dintre cele 678 firme active cu CAEN 1399.

Este ROMEDICAL PRODUCTION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMEDICAL PRODUCTION SRL (CUI 14932950) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMEDICAL PRODUCTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMEDICAL PRODUCTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMEDICAL PRODUCTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMEDICAL PRODUCTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMEDICAL PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Da, ROMEDICAL PRODUCTION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMEDICAL PRODUCTION SRL?

În anul 2025, ROMEDICAL PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 960.259 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMEDICAL PRODUCTION SRL?

Firmoscop analizează ROMEDICAL PRODUCTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.