Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › RABITIND SRL

RABITIND SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Ocna Mureş
CUI 14985432 · J01/491/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RABITIND SRL
Cod fiscal (CIF) RO14985432
Nr. Reg. Comerțului J01/491/2002
Sediu social Str. 1 Mai, bl. 20, sc. A, et. 2, ap. 6, Orş. Ocna Mureş, jud. ALBA, 515700

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TRUȚĂ CRISTIAN IOAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.10.2002
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RABITIND SRL după CUI 14985432 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
386.224 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
59.614 lei
-32.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.4%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 304.206 lei20142015: 362.117 lei20152016: 320.282 lei20162017: 337.567 lei20172018: 248.603 lei20182019: 306.397 lei20192020: 298.565 lei20202021: 355.976 lei20212022: 413.833 lei20222023: 495.621 lei20232024: 356.116 lei20242025: 386.224 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 386.224 lei 59.614 lei 1
2024 356.116 lei 87.931 lei
2023 495.621 lei 72.314 lei
2022 413.833 lei 22.783 lei
2021 355.976 lei 13.864 lei
2020 298.565 lei 26.941 lei
2019 306.397 lei 32.192 lei
2018 248.603 lei 21.069 lei
2017 337.567 lei 34.921 lei
2016 320.282 lei 28.521 lei
2015 362.117 lei 26.715 lei
2014 304.206 lei 3.755 lei
2013 225.458 lei 25.173 lei
2012 249.162 lei 13.132 lei
2011 129.347 lei 7.564 lei
2010 83.821 lei 2.066 lei
2009 65.799 lei 4.948 lei
2008 40.533 lei 799 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 130 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 176 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,44%−9,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,34%+2,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,8×−0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,36× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,5%−9,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,42%−8,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,66%−2,77 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 386.224 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,74×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,92×+0,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 190 zile−30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,65%−17,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.644 din 9.463 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 22.262 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RABITIND SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RABITIND SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RABITIND SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RABITIND SRL, cu sediul în Orş. Ocna Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 14985432, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/491/2002. Firma a fost înființată la data de 4 noiembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, RABITIND SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 386.224 lei și un rezultat net de 59.614 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RABITIND SRL?

RABITIND SRL (CUI 14985432) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RABITIND SRL în sectorul său?

RABITIND SRL ocupă locul 1.644 din 9.463 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RABITIND SRL față de firmele din același domeniu?

RABITIND SRL este mai veche decât 94% dintre cele 22.262 firme active cu CAEN 4520.

Este RABITIND SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RABITIND SRL (CUI 14985432) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RABITIND SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RABITIND SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RABITIND SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RABITIND SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RABITIND SRL plătitoare de TVA?

Da, RABITIND SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RABITIND SRL?

În anul 2025, RABITIND SRL a raportat o cifră de afaceri de 386.224 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RABITIND SRL?

Firmoscop analizează RABITIND SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.