Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › LARIX FOR SRL

LARIX FOR SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Săcele
CUI 14985971 · J08/1464/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARIX FOR SRL
Cod fiscal (CIF) RO14985971
Nr. Reg. Comerțului J08/1464/2002
Sediu social Str. Petőfi Sándor nr. 94, Mun. Săcele, jud. BRAŞOV, 505600
Telefon 0268339152

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

SZEN CSABA-ATTILA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.11.2002
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARIX FOR SRL după CUI 14985971 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2024
1.466.644 lei
+31.0% vs 2023
Profit net 2024
27.419 lei
-66.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.9%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.029 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 34,8%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.265 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital3.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 199.146 lei20112012: 76.117 lei20122013: 46.236 lei20132014: 24.652 lei20142015: 6.624 lei20152016: 27.524 lei20162017: 2.552.531 lei20172019: 755.893 lei20192021: 1.211.394 lei20212022: 1.628.251 lei20222023: 1.117.756 lei20232024: 1.466.644 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.466.644 lei 27.419 lei 6
2023 1.117.756 lei 81.081 lei 6
2022 1.628.251 lei 208.270 lei 5
2021 1.211.394 lei 467.565 lei 5
2019 755.893 lei 98.982 lei 6
2017 2.552.531 lei 546.636 lei 3
2016 27.524 lei 8.707 lei 1
2015 6.624 lei -9.565 lei 0
2014 24.652 lei -17.008 lei 1
2013 46.236 lei 1.527 lei 1
2012 76.117 lei 31.723 lei 3
2011 199.146 lei 154.179 lei 3
2010 56.766 lei 24.522 lei 3
2009 117.869 lei 52.552 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 181 zile−20 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 71 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,87%−5,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 78,97%+0,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,27× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,75× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,16%−34,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,98%−7,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 21,03%−0,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 244.441 lei+58.148 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,59×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,85×+0,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 128 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,3%−5,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 80 din 2.877 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 7.732 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARIX FOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARIX FOR SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LARIX FOR SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARIX FOR SRL, cu sediul în Mun. Săcele, are codul unic de înregistrare (CUI) 14985971, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1464/2002. Firma a fost înființată la data de 5 noiembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, LARIX FOR SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.466.644 lei și un rezultat net de 27.419 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARIX FOR SRL?

LARIX FOR SRL (CUI 14985971) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LARIX FOR SRL în sectorul său?

LARIX FOR SRL ocupă locul 80 din 2.877 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARIX FOR SRL față de firmele din același domeniu?

LARIX FOR SRL este mai veche decât 97% dintre cele 7.732 firme active cu CAEN 7490.

Este LARIX FOR SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LARIX FOR SRL (CUI 14985971) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LARIX FOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LARIX FOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LARIX FOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARIX FOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARIX FOR SRL plătitoare de TVA?

Da, LARIX FOR SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARIX FOR SRL?

În anul 2024, LARIX FOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.466.644 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARIX FOR SRL?

Firmoscop analizează LARIX FOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.