Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › B & G SALPER SRL

B & G SALPER SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Pantelimon
CUI 14995509 · J23/2838/2013
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire B & G SALPER SRL
Cod fiscal (CIF) RO14995509
Nr. Reg. Comerțului J23/2838/2013
Sediu social Str. EFORIE nr. 9, bl. CAM 1 SI 2, et. PARTER, PARTER, CAM. 1 SI 2, Orş. Pantelimon, jud. ILFOV, 77145

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

GEORGESCU ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.09.2013
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută B & G SALPER SRL după CUI 14995509 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2025
76.211 lei
+19.0% vs 2024
Profit net 2025
16 lei
-99.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.832 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.945 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 69.015 lei20142015: 64.948 lei20152016: 130.960 lei20162017: 62.700 lei20172018: 73.552 lei20182019: 81.563 lei20192020: 89.545 lei20202021: 65.413 lei20212022: 94.282 lei20222023: 81.385 lei20232024: 64.072 lei20242025: 76.211 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 76.211 lei 16 lei 1
2024 64.072 lei 2.027 lei 1
2023 81.385 lei 3.009 lei 1
2022 94.282 lei 41.477 lei 1
2021 65.413 lei 5.496 lei 1
2020 89.545 lei 40.641 lei 1
2019 81.563 lei 49.936 lei 1
2018 73.552 lei 47.544 lei 1
2017 62.700 lei 36.611 lei 1
2016 130.960 lei 101.014 lei 1
2015 64.948 lei 35.276 lei 1
2014 69.015 lei 34.790 lei 1
2013 75.860 lei 27.316 lei 1
2012 84.995 lei 18.400 lei 1
2011 87.376 lei 27.242 lei 1
2010 102.241 lei 25.521 lei 1
2009 118.032 lei 51.652 lei 1
2008 103.721 lei 21.876 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 172 zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 zile+38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,02%−3,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,36%+5,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,4×+3,28 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,37%−31,83 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,04%−5,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,64%−5,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.211 lei+12.139 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,89×+0,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1,01%−3,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.897 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 17.515 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume81
Dintre care radiate (închise)42

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Oraş Pantelimon
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11228/2002 → J23/2838/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Pantelimon → Bucureşti Sectorul 3
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2838/2013 → J40/11228/2002

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru B & G SALPER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți B & G SALPER SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru B & G SALPER SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

B & G SALPER SRL, cu sediul în Orş. Pantelimon, are codul unic de înregistrare (CUI) 14995509, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2838/2013. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, B & G SALPER SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 76.211 lei și un rezultat net de 16 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are B & G SALPER SRL?

B & G SALPER SRL (CUI 14995509) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă B & G SALPER SRL în sectorul său?

B & G SALPER SRL ocupă locul 5.897 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este B & G SALPER SRL față de firmele din același domeniu?

B & G SALPER SRL este mai veche decât 97% dintre cele 17.515 firme active cu CAEN 8299.

Este B & G SALPER SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare B & G SALPER SRL (CUI 14995509) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este B & G SALPER SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, B & G SALPER SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în B & G SALPER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru B & G SALPER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este B & G SALPER SRL plătitoare de TVA?

Da, B & G SALPER SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a B & G SALPER SRL?

În anul 2025, B & G SALPER SRL a raportat o cifră de afaceri de 76.211 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu B & G SALPER SRL?

Firmoscop analizează B & G SALPER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.