Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FARMATIN SRL

FARMATIN SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 15009318 · J2002011403401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FARMATIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO15009318
Nr. Reg. Comerțului J2002011403401
Sediu social Str. Haţegana nr. 22, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50198

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

URSULEANU ALEX-CRISTIAN · administratorURSULEANU SIMELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.11.2002
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FARMATIN SRL după CUI 15009318 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
328.757 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
361.676 lei
+103.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă110.0%
Față de sectorpeste 99% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.223 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 280.476 lei20142015: 214.999 lei20152016: 329.007 lei20162017: 264.522 lei20172018: 207.825 lei20182019: 204.822 lei20192020: 165.906 lei20202021: 187.762 lei20212022: 262.429 lei20222023: 293.803 lei20232024: 257.602 lei20242025: 328.757 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 328.757 lei 361.676 lei
2024 257.602 lei 177.522 lei 1
2023 293.803 lei 197.273 lei 1
2022 262.429 lei 197.950 lei 1
2021 187.762 lei 136.753 lei 1
2020 165.906 lei 105.950 lei 1
2019 204.822 lei 168.006 lei 1
2018 207.825 lei 154.670 lei 1
2017 264.522 lei 201.439 lei 1
2016 329.007 lei 304.798 lei 1
2015 214.999 lei 192.012 lei 1
2014 280.476 lei 225.646 lei 1
2013 202.547 lei -79.904 lei 1
2012 374.347 lei 293.994 lei 1
2011 359.069 lei 171.120 lei 1
2010 240.806 lei 116.557 lei 1
2009 410.721 lei 104.272 lei 1
2008 253.625 lei 134.775 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 420 zile−823 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 297 zile−642 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 110,01%+41,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,21%−41,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,43×+1,23 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,7×−4,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 67,05%−32,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,42%+22,6 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,79%+41,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,36×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 519,85%+148,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.956 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 21.823 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FARMATIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FARMATIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FARMATIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FARMATIN SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15009318, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002011403401. Firma a fost înființată la data de 13 noiembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, FARMATIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 328.757 lei și un rezultat net de 361.676 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FARMATIN SRL?

FARMATIN SRL (CUI 15009318) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FARMATIN SRL în sectorul său?

FARMATIN SRL ocupă locul 5.956 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FARMATIN SRL față de firmele din același domeniu?

FARMATIN SRL este mai veche decât 71% dintre cele 21.823 firme active cu CAEN 6820.

Este FARMATIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FARMATIN SRL (CUI 15009318) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FARMATIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FARMATIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FARMATIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FARMATIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FARMATIN SRL plătitoare de TVA?

Da, FARMATIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FARMATIN SRL?

În anul 2025, FARMATIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 328.757 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FARMATIN SRL?

Firmoscop analizează FARMATIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.