Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NETLOGIQ SRL

NETLOGIQ SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 15033251 · J12/2359/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NETLOGIQ SRL
Cod fiscal (CIF) RO15033251
Nr. Reg. Comerțului J12/2359/2002
Sediu social Str. Nicolae Steinhardt nr. 8, corp F, birou A, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0720544435

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

ILOVAN IOAN CRINU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.2002
CAEN6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NETLOGIQ SRL după CUI 15033251 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.092.076 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
569.643 lei
+89.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.4%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.077.429 lei20142015: 1.589.702 lei20152016: 1.409.359 lei20162017: 1.958.178 lei20172018: 2.029.084 lei20182019: 2.363.366 lei20192020: 2.005.882 lei20202021: 2.440.937 lei20212022: 2.835.185 lei20222023: 3.113.572 lei20232024: 2.429.589 lei20242025: 3.092.076 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.092.076 lei 569.643 lei 13
2024 2.429.589 lei 301.036 lei 14
2023 3.113.572 lei 835.125 lei 14
2022 2.835.185 lei 788.950 lei 14
2021 2.440.937 lei 551.607 lei 15
2020 2.005.882 lei 51.102 lei 14
2019 2.363.366 lei 720.469 lei 17
2018 2.029.084 lei 579.561 lei 16
2017 1.958.178 lei 416.436 lei 17
2016 1.409.359 lei 77.192 lei 13
2015 1.589.702 lei 97.774 lei 13
2014 1.077.429 lei 46.076 lei 13
2013 925.600 lei 34.498 lei 11
2012 682.736 lei 61.326 lei 8
2011 639.541 lei 77.776 lei 7
2010 697.138 lei 36.551 lei 8
2009 482.848 lei 23.801 lei 10
2008 342.182 lei 5.443 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 94 zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 23 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,42%+6,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,5%+2,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,35×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,72×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51,78%+23,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,5%+13,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,91%−1,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 237.852 lei+64.310 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,66×+0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 22.245,15×+4.766,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 27,09%+10,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 33 din 1.302 firme active cu bilanț depus (CAEN 6209)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 2.421 firme active din sector
SectorCAEN 6209 · Alte activități de servicii privind tehnologia informației →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)95.000 lei

Cumpărători: Agentia pentru Dezvoltare Regionala Centru

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NETLOGIQ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NETLOGIQ SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NETLOGIQ SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NETLOGIQ SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 15033251, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2359/2002. Firma a fost înființată la data de 22 noiembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).

La ultima verificare, NETLOGIQ SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.092.076 lei și un rezultat net de 569.643 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NETLOGIQ SRL?

NETLOGIQ SRL (CUI 15033251) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NETLOGIQ SRL în sectorul său?

NETLOGIQ SRL ocupă locul 33 din 1.302 firme active cu bilanț depus în CAEN 6209 (Alte activități de servicii privind tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NETLOGIQ SRL față de firmele din același domeniu?

NETLOGIQ SRL este mai veche decât 93% dintre cele 2.421 firme active cu CAEN 6209.

Este NETLOGIQ SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NETLOGIQ SRL (CUI 15033251) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NETLOGIQ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NETLOGIQ SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NETLOGIQ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NETLOGIQ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NETLOGIQ SRL plătitoare de TVA?

Da, NETLOGIQ SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NETLOGIQ SRL?

În anul 2025, NETLOGIQ SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.092.076 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NETLOGIQ SRL?

Firmoscop analizează NETLOGIQ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.