Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › INDI SRL

INDI SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Mihăileşti
CUI 15038593 · J52/331/2002
Verifică înainte Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INDI SRL
Cod fiscal (CIF) RO15038593
Nr. Reg. Comerțului J52/331/2002
Sediu social Str. INDUSTRIEI nr. 2, Orş. Mihăileşti, jud. GIURGIU, 85200
Telefon 0724262090

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

GIJIILA IOANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.11.2002
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INDI SRL după CUI 15038593 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 54/100
Cifră de afaceri 2025
877.413 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
81.980 lei
+13.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.3%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 241.902 lei20142015: 289.240 lei20152016: 314.358 lei20162017: 330.306 lei20172018: 385.261 lei20182019: 447.003 lei20192020: 642.296 lei20202021: 678.802 lei20212022: 662.110 lei20222023: 678.295 lei20232024: 725.205 lei20242025: 877.413 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 877.413 lei 81.980 lei 2
2024 725.205 lei 72.402 lei 2
2023 678.295 lei 1.208 lei 2
2022 662.110 lei -56.060 lei 2
2021 678.802 lei -58.937 lei 2
2020 642.296 lei -41.558 lei 2
2019 447.003 lei -47.108 lei 2
2018 385.261 lei 7.549 lei 2
2017 330.306 lei -25.855 lei 2
2016 314.358 lei -36.416 lei 2
2015 289.240 lei -15.203 lei 2
2014 241.902 lei -52.567 lei 1
2013 189.782 lei -50.185 lei 2
2012 224.815 lei -26.215 lei 2
2011 320.767 lei -18.277 lei 2
2010 278.168 lei -9.134 lei
2009 263.281 lei 4.496 lei
2008 233.714 lei 2.434 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 293 zile+44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,34%−0,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 153,42%−142,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,65×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,83%−25,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -53,42%+142,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 438.707 lei+76.104 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91×−2,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,66×−1,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 64 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,57%−0,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 618 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 15.055 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INDI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INDI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INDI SRL, cu sediul în Orş. Mihăileşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 15038593, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/331/2002. Firma a fost înființată la data de 26 noiembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, INDI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 877.413 lei și un rezultat net de 81.980 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INDI SRL?

INDI SRL (CUI 15038593) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă INDI SRL în sectorul său?

INDI SRL ocupă locul 618 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INDI SRL față de firmele din același domeniu?

INDI SRL este mai veche decât 82% dintre cele 15.055 firme active cu CAEN 4719.

Este INDI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare INDI SRL (CUI 15038593) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INDI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INDI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INDI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INDI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INDI SRL plătitoare de TVA?

Da, INDI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INDI SRL?

În anul 2025, INDI SRL a raportat o cifră de afaceri de 877.413 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INDI SRL?

Firmoscop analizează INDI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.