Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL

FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 15053453 · J04/837/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL
Cod fiscal (CIF) RO15053453
Nr. Reg. Comerțului J04/837/2002
Sediu social Str. Energiei nr. 32, bl. 32, sc. A, et. 7, ap. 39, Mun. Bacău, 600239
Telefon 0234562225

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DIMITRIU I. VLAD-DAN · administratorDIMITRIU (GAVRILESCU) M. PETRONELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.2002
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL după CUI 15053453 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2025
136.638 lei
-32.0% vs 2024
Profit net 2025
-8.443 lei
-124.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-6.2%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 36% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 70.193 lei20142015: 67.357 lei20152016: 109.985 lei20162017: 162.807 lei20172018: 101.177 lei20182019: 132.519 lei20192020: 56.835 lei20202021: 86.804 lei20212022: 93.935 lei20222023: 238.468 lei20232024: 202.109 lei20242025: 136.638 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 136.638 lei -8.443 lei 1
2024 202.109 lei 34.862 lei 1
2023 238.468 lei 104.575 lei 1
2022 93.935 lei 24.590 lei 1
2021 86.804 lei -8.205 lei 1
2020 56.835 lei -38.295 lei 2
2019 132.519 lei 13.695 lei 2
2018 101.177 lei -9.168 lei 2
2017 162.807 lei 62.543 lei 2
2016 109.985 lei 26.883 lei 2
2015 67.357 lei 6.051 lei 2
2014 70.193 lei -11.270 lei 2
2013 73.648 lei 2.700 lei 2
2012 53.580 lei -18.093 lei 1
2011 48.497 lei -30.688 lei 1
2010 55.289 lei -55.322 lei 3
2009 157.848 lei 44.115 lei 2
2008 264.192 lei 109.771 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 191 zile+39 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 115 zile+46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6,18%−23,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,22%−2,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,55×+0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,65×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -7,64%−36,94 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,64%−21,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,78%+2,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 136.638 lei−65.471 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,75×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -5,62%−32,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.678 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 8.960 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)22
Valoare totală (2024–2026)102.975 lei

Cumpărători: COMUNA BERESTI TAZLAU, COMUNA LETEA VECHE, Comuna Beresti-Bistrita (Consiliul local Beresti-Bistrita)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 15053453, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/837/2002. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 136.638 lei și un rezultat net de -8.443 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL?

FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL (CUI 15053453) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL în sectorul său?

FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL ocupă locul 3.678 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL față de firmele din același domeniu?

FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL este mai veche decât 89% dintre cele 8.960 firme active cu CAEN 7111.

Este FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL (CUI 15053453) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da, FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL?

În anul 2025, FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 136.638 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL?

Firmoscop analizează FRONTAL D.I. SYSTEMS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.