FirmoscopFirme › PAN ADAMI SRL

PAN ADAMI SRL

Înființată în 2002 · 23 ani vechime · Orş. Cisnădie
CUI 15064495 · J2002000949325
Fără probleme găsite Re-verificat · 28 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Curată azi — dar o firmă se poate strica peste noapte: o datorie nouă la ANAF, un dosar în instanță, o cerere de insolvență. Dacă-i dai termen de plată, pune-o sub monitorizare și afli primul, gratuit.

Un email dacă verdictul se schimbă. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 156 din 1.323 firme active cu bilanț depus (CAEN 4664)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 1.614 firme active din sector
SectorCAEN 4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAN ADAMI SRL
Cod fiscal (CIF) RO15064495
Nr. Reg. Comerțului J2002000949325
Sediu social Str. Transilvaniei nr. 5, Orş. Cisnădie, jud. SIBIU

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 28 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
19.665.372 lei
-13.0% vs 2024
Profit net 2025
706.689 lei
-60.6% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

PAN ADAMI SRL, cu sediul în Orş. Cisnădie, are codul unic de înregistrare (CUI) 15064495, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2002000949325. Firma a fost înființată la data de 5 decembrie 2002 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

La ultima verificare, PAN ADAMI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.665.372 lei și un rezultat net de 706.689 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.12.2002
CAEN4664 · Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă3.6%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.630 de firme din Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,3%.

Mărime față de sector36 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.577 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

ADAMI ANDREEA · administratorADAMI MARTIN DAVID · administrator

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.665.372 lei 706.689 lei 36
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Nu am identificat un grup de firme conectate prin administratori comuni.

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută PAN ADAMI SRL după CUI 15064495.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Sibiu

Vezi raportul complet de risc pentru PAN ADAMI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAN ADAMI SRL? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă PAN ADAMI SRL în sectorul său?

PAN ADAMI SRL ocupă locul 156 din 1.323 firme active cu bilanț depus în CAEN 4664 (Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAN ADAMI SRL față de firmele din același domeniu?

PAN ADAMI SRL este mai veche decât 84% dintre cele 1.614 firme active cu CAEN 4664.

Este PAN ADAMI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAN ADAMI SRL (CUI 15064495) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAN ADAMI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAN ADAMI SRL nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în PAN ADAMI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAN ADAMI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAN ADAMI SRL plătitoare de TVA?

Da, PAN ADAMI SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAN ADAMI SRL?

În anul 2025, PAN ADAMI SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.665.372 lei și un număr mediu de 36 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAN ADAMI SRL?

Firmoscop analizează PAN ADAMI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 28 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.