Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › GIO COM SRL

GIO COM SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 15121442 · J2003000065088
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GIO COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO15121442
Nr. Reg. Comerțului J2003000065088
Sediu social Str. Simion Bărnuţiu nr. 8, BIROUL 1, Mun. Braşov, 500080
Telefon 0368461135

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARCU ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.01.2003
CAEN0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GIO COM SRL după CUI 15121442 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
1.156.278 lei
+112.0% vs 2024
Profit net 2025
128.505 lei
+144.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.1%
Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.693.329 lei20142015: 3.163.863 lei20152016: 2.052.161 lei20162017: 1.647.082 lei20172018: 1.361.105 lei20182019: 1.681.136 lei20192020: 1.913.860 lei20202021: 3.079.384 lei20212022: 1.769.759 lei20222023: 646.180 lei20232024: 545.116 lei20242025: 1.156.278 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.156.278 lei 128.505 lei 4
2024 545.116 lei -287.948 lei 6
2023 646.180 lei -610.066 lei 7
2022 1.769.759 lei 511.115 lei 8
2021 3.079.384 lei 1.067.619 lei 7
2020 1.913.860 lei 672.275 lei 6
2019 1.681.136 lei 546.613 lei 6
2018 1.361.105 lei 40.527 lei 6
2017 1.647.082 lei 19.628 lei 6
2016 2.052.161 lei -526.051 lei 9
2015 3.163.863 lei 1.076.683 lei 7
2014 1.693.329 lei 213.552 lei 7
2013 1.701.117 lei 194.214 lei 7
2012 1.578.877 lei 78.419 lei 7
2011 1.729.566 lei -228.477 lei 7
2010 1.178.888 lei -158.572 lei 3
2009 74.340 lei -314.358 lei 1
2008 133.415 lei 41.082 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.144 zile−846 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 752 zile−401 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,11%+63,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,01%+4,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,38×−0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,33×+0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,7%+15,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,49%+5,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,67%−1,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 289.070 lei+198.217 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,13×+0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,06×+3,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 52 zile−51 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,75%+39,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 291 din 925 firme active cu bilanț depus (CAEN 0812)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 1.652 firme active din sector
SectorCAEN 0812 · Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume50
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)24

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GIO COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GIO COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GIO COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GIO COM SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 15121442, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000065088. Firma a fost înființată la data de 10 ianuarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului (CAEN 0812).

La ultima verificare, GIO COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.156.278 lei și un rezultat net de 128.505 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GIO COM SRL?

GIO COM SRL (CUI 15121442) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GIO COM SRL în sectorul său?

GIO COM SRL ocupă locul 291 din 925 firme active cu bilanț depus în CAEN 0812 (Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GIO COM SRL față de firmele din același domeniu?

GIO COM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.652 firme active cu CAEN 0812.

Este GIO COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GIO COM SRL (CUI 15121442) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GIO COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GIO COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GIO COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GIO COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GIO COM SRL plătitoare de TVA?

Da, GIO COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GIO COM SRL?

În anul 2025, GIO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.156.278 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GIO COM SRL?

Firmoscop analizează GIO COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.