Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › TERMODESIGN SRL

TERMODESIGN SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 15126598 · J27/43/2003
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TERMODESIGN SRL
Cod fiscal (CIF) RO15126598
Nr. Reg. Comerțului J27/43/2003
Sediu social Str. Privighetorii nr. 29, bl. B 17, sc. A, et. 1, ap. 2, Mun. Piatra Neamţ, 610139

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

VOICULESCU MARIAN-IULIAN · administratorVOICULESCU MIHAELA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.01.2003
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TERMODESIGN SRL după CUI 15126598 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
640.195 lei
-56.0% vs 2024
Profit net 2025
47.076 lei
-85.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.4%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.962 de firme din Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 33,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 644.327 lei20142015: 767.704 lei20152016: 801.072 lei20162017: 954.392 lei20172018: 575.532 lei20182019: 715.385 lei20192020: 485.583 lei20202021: 3.962.563 lei20212022: 1.268.994 lei20222023: 1.103.495 lei20232024: 1.454.042 lei20242025: 640.195 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 640.195 lei 47.076 lei 1
2024 1.454.042 lei 330.529 lei 1
2023 1.103.495 lei 216.123 lei 1
2022 1.268.994 lei 278.511 lei 1
2021 3.962.563 lei 317.762 lei 2
2020 485.583 lei 47.443 lei 2
2019 715.385 lei 160.621 lei 2
2018 575.532 lei 38.859 lei 2
2017 954.392 lei 175.334 lei 1
2016 801.072 lei 152.065 lei 1
2015 767.704 lei 159.564 lei 1
2014 644.327 lei 82.120 lei 1
2013 828.731 lei 98.145 lei 1
2012 439.918 lei 56.906 lei 1
2011 477.173 lei 24.607 lei 1
2010 307.600 lei 2.802 lei 1
2009 442.047 lei 27.051 lei 1
2008 306.319 lei 22.109 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 26 zile+9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 18 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,35%−15,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,8%+0,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,71×−1,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,43%−24,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7%−22,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,26%+0,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 640.195 lei−813.847 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,95×−0,36 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.905,34×−2.190,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,99%−23,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 229 din 2.858 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 7.703 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TERMODESIGN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TERMODESIGN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TERMODESIGN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TERMODESIGN SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 15126598, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/43/2003. Firma a fost înființată la data de 14 ianuarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, TERMODESIGN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 640.195 lei și un rezultat net de 47.076 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TERMODESIGN SRL?

TERMODESIGN SRL (CUI 15126598) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TERMODESIGN SRL în sectorul său?

TERMODESIGN SRL ocupă locul 229 din 2.858 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TERMODESIGN SRL față de firmele din același domeniu?

TERMODESIGN SRL este mai veche decât 97% dintre cele 7.703 firme active cu CAEN 7490.

Este TERMODESIGN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TERMODESIGN SRL (CUI 15126598) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TERMODESIGN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TERMODESIGN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TERMODESIGN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TERMODESIGN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TERMODESIGN SRL plătitoare de TVA?

Da, TERMODESIGN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TERMODESIGN SRL?

În anul 2025, TERMODESIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 640.195 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TERMODESIGN SRL?

Firmoscop analizează TERMODESIGN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.