Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › VOLTAJ COMPREST SRL

VOLTAJ COMPREST SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 15147620 · J2003000029392
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VOLTAJ COMPREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO15147620
Nr. Reg. Comerțului J2003000029392
Sediu social Str. Leopoldina Bălănuţă nr. 7, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620018
Telefon 237710

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

LERA BOGDAN MARIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.01.2003
CAEN9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VOLTAJ COMPREST SRL după CUI 15147620 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.710.698 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
793.345 lei
+6.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.4%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.036 de firme din Alte activități de servicii privind tehnologia informației care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 45,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.002 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 487.203 lei20142015: 821.167 lei20152016: 797.732 lei20162017: 989.998 lei20172018: 2.662.541 lei20182019: 2.126.261 lei20192020: 1.171.270 lei20202021: 2.504.001 lei20212022: 1.436.825 lei20222023: 1.330.327 lei20232024: 1.564.408 lei20242025: 1.710.698 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.710.698 lei 793.345 lei 2
2024 1.564.408 lei 746.152 lei 2
2023 1.330.327 lei 591.094 lei 2
2022 1.436.825 lei 705.049 lei 2
2021 2.504.001 lei 1.496.053 lei 2
2020 1.171.270 lei 523.305 lei 2
2019 2.126.261 lei 763.227 lei 2
2018 2.662.541 lei 925.067 lei 2
2017 989.998 lei 306.932 lei 1
2016 797.732 lei 157.219 lei 1
2015 821.167 lei 195.446 lei 1
2014 487.203 lei 94.268 lei 1
2013 473.025 lei 76.838 lei 2
2012 600.388 lei 121.814 lei 3
2011 654.858 lei 120.802 lei 3
2010 791.707 lei 142.919 lei 3
2009 707.447 lei 108.769 lei 3
2008 806.283 lei 172.608 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 122 zile−42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,38%−1,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,4%−10,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 22,75×+15,84 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,05×−0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,56%−0,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 95,18%+9,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,6%+10,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 855.349 lei+73.145 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,05×+0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,48×+4,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 116,83%+14,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 121 din 1.580 firme active cu bilanț depus (CAEN 9510)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 2.156 firme active din sector
SectorCAEN 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)35
Valoare totală (2024–2026)26.867 lei

Cumpărători: ADMINISTRATIA PIETELOR FOCSANI SA, JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN), JUDETUL VRANCEA(CONSILIUL JUDETEAN)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VOLTAJ COMPREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VOLTAJ COMPREST SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VOLTAJ COMPREST SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VOLTAJ COMPREST SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 15147620, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000029392. Firma a fost înființată la data de 23 ianuarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

La ultima verificare, VOLTAJ COMPREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.710.698 lei și un rezultat net de 793.345 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VOLTAJ COMPREST SRL?

VOLTAJ COMPREST SRL (CUI 15147620) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VOLTAJ COMPREST SRL în sectorul său?

VOLTAJ COMPREST SRL ocupă locul 121 din 1.580 firme active cu bilanț depus în CAEN 9510 (Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VOLTAJ COMPREST SRL față de firmele din același domeniu?

VOLTAJ COMPREST SRL este mai veche decât 89% dintre cele 2.156 firme active cu CAEN 9510.

Este VOLTAJ COMPREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VOLTAJ COMPREST SRL (CUI 15147620) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VOLTAJ COMPREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VOLTAJ COMPREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VOLTAJ COMPREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VOLTAJ COMPREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VOLTAJ COMPREST SRL plătitoare de TVA?

Da, VOLTAJ COMPREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VOLTAJ COMPREST SRL?

În anul 2025, VOLTAJ COMPREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.710.698 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VOLTAJ COMPREST SRL?

Firmoscop analizează VOLTAJ COMPREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.