Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › SALF SRL

SALF SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Câmpulung
CUI 151674 · J1991001786039
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALF SRL
Cod fiscal (CIF) RO151674
Nr. Reg. Comerțului J1991001786039
Sediu social Str. Dumitru Alimănişteanu nr. 11, Mun. Câmpulung, jud. ARGEŞ
Telefon 0744314373

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ŞULCĂ MARIUS-ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALF SRL după CUI 151674 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
71.309.075 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
324.652 lei
-87.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector104 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 48.676.143 lei20142015: 63.731.156 lei20152016: 75.211.829 lei20162017: 68.698.475 lei20172018: 68.333.124 lei20182019: 71.867.394 lei20192020: 65.051.632 lei20202021: 67.567.514 lei20212022: 70.600.097 lei20222023: 73.857.583 lei20232024: 73.707.104 lei20242025: 71.309.075 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 71.309.075 lei 324.652 lei 104
2024 73.707.104 lei 2.546.767 lei 111
2023 73.857.583 lei 2.238.340 lei 134
2022 70.600.097 lei 1.797.094 lei 136
2021 67.567.514 lei 1.404.736 lei 134
2020 65.051.632 lei 1.024.916 lei 129
2019 71.867.394 lei 955.929 lei 164
2018 68.333.124 lei 894.410 lei 171
2017 68.698.475 lei 705.280 lei 150
2016 75.211.829 lei 1.828.566 lei 160
2015 63.731.156 lei 946.316 lei 140
2014 48.676.143 lei 851.474 lei 96
2013 54.280.494 lei 539.678 lei 100
2012 55.301.129 lei 1.502.169 lei 95
2011 46.832.768 lei 943.892 lei 87
2010 35.325.631 lei 557.489 lei 80
2009 30.894.415 lei 214.268 lei 75
2008 26.932.007 lei 224.024 lei 65

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,46%−3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 53,04%+2,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,89×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,12×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,97%−18,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,41%−9,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 47,52%−3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 685.664 lei+21.636 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,62×−1,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,55%−3,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 113 din 2.303 firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 3.763 firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)8
Valoare totală (2024–2026)110.679 lei

Cumpărători: APA CANAL 2000 S.A., COMUNA VALEA MARE PRAVAT (PRIMARIA VALEA MARE PRAVAT), COMUNA BASCOV

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALF SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SALF SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SALF SRL, cu sediul în Mun. Câmpulung, are codul unic de înregistrare (CUI) 151674, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991001786039. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, SALF SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71.309.075 lei și un rezultat net de 324.652 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALF SRL?

SALF SRL (CUI 151674) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SALF SRL în sectorul său?

SALF SRL ocupă locul 113 din 2.303 firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALF SRL față de firmele din același domeniu?

SALF SRL este mai veche decât 98% dintre cele 3.763 firme active cu CAEN 4639.

Este SALF SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALF SRL (CUI 151674) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALF SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALF SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALF SRL plătitoare de TVA?

Da, SALF SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALF SRL?

În anul 2025, SALF SRL a raportat o cifră de afaceri de 71.309.075 lei și un număr mediu de 104 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALF SRL?

Firmoscop analizează SALF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.