Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › JUST PLUS SRL

JUST PLUS SRL

Înființată în 2003 · 23 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 15212818 · J2003000122330
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JUST PLUS SRL
Cod fiscal (CIF) RO15212818
Nr. Reg. Comerțului J2003000122330
Sediu social Str. Fântâna Albă nr. 2, ap. 7, Mun. Suceava
Telefon 0740834822

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CROITOR CORNELIU-ADRIAN · administratorBUŢINCU CORNELIU · administratorBUŢINCU ELENA ANCA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.02.2003
CAEN6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JUST PLUS SRL după CUI 15212818 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.228.695 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
659.313 lei
-46.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă29.6%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.429 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 44,6%.

Mărime față de sector15 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.246 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.907.935 lei20142015: 3.091.254 lei20152016: 3.547.481 lei20162017: 2.974.668 lei20172018: 3.433.450 lei20182019: 3.697.381 lei20192020: 4.160.510 lei20202021: 3.047.538 lei20212022: 3.874.899 lei20222023: 2.002.969 lei20232024: 2.784.663 lei20242025: 2.228.695 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.228.695 lei 659.313 lei 15
2024 2.784.663 lei 1.221.608 lei 15
2023 2.002.969 lei 606.321 lei 15
2022 3.874.899 lei 2.523.344 lei 15
2021 3.047.538 lei 1.406.327 lei 22
2020 4.160.510 lei 2.316.081 lei 25
2019 3.697.381 lei 2.180.094 lei 22
2018 3.433.450 lei 1.917.688 lei 24
2017 2.974.668 lei 1.219.657 lei 27
2016 3.547.481 lei 1.740.452 lei 25
2015 3.091.254 lei 1.506.746 lei 26
2014 2.907.935 lei 1.347.370 lei 27
2013 2.277.402 lei 1.039.746 lei 22
2012 1.799.805 lei 833.168 lei 19
2011 1.489.574 lei 746.029 lei 15
2010 1.254.917 lei 626.482 lei 14
2009 906.484 lei 368.759 lei 12
2008 1.268.009 lei 612.063 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile−138 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 114 zile−57 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,58%−14,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 24,35%−28,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,11×+2,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,32×−0,76 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,95% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 75,87%+27,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 75,91%+27,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 148.580 lei−37.064 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,56×+1,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.506,97× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 53,98%−48,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 394 din 3.459 firme active cu bilanț depus (CAEN 6220)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 9.155 firme active din sector
SectorCAEN 6220 · Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JUST PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JUST PLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru JUST PLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JUST PLUS SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 15212818, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2003000122330. Firma a fost înființată la data de 14 februarie 2003 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul (CAEN 6220).

La ultima verificare, JUST PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.228.695 lei și un rezultat net de 659.313 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JUST PLUS SRL?

JUST PLUS SRL (CUI 15212818) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă JUST PLUS SRL în sectorul său?

JUST PLUS SRL ocupă locul 394 din 3.459 firme active cu bilanț depus în CAEN 6220 (Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JUST PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

JUST PLUS SRL este mai veche decât 97% dintre cele 9.155 firme active cu CAEN 6220.

Este JUST PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare JUST PLUS SRL (CUI 15212818) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este JUST PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JUST PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JUST PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JUST PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JUST PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, JUST PLUS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JUST PLUS SRL?

În anul 2025, JUST PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.228.695 lei și un număr mediu de 15 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JUST PLUS SRL?

Firmoscop analizează JUST PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.