Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › ROMCOM MIXT SA

ROMCOM MIXT SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Caracal
CUI 1522649 · J1991000023289
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROMCOM MIXT SA
Cod fiscal (CIF) RO1522649
Nr. Reg. Comerțului J1991000023289
Sediu social Bld. Nicolae Titulescu nr. 62A, COMPLEX BULEVARD, Mun. Caracal, jud. OLT, 235200
Telefon 0744539427

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DIMULESCU PETRE · reprezentant al persoanei juridiceMANEA ALEXANDRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROMCOM MIXT SA după CUI 1522649 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 95/100
Cifră de afaceri 2025
583.999 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
66.167 lei
+137.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.3%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 811.309 lei20142015: 790.787 lei20152016: 816.000 lei20162017: 835.588 lei20172018: 883.053 lei20182019: 912.164 lei20192020: 828.945 lei20202021: 889.796 lei20212022: 840.908 lei20222023: 955.691 lei20232024: 596.028 lei20242025: 583.999 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 583.999 lei 66.167 lei 2
2024 596.028 lei -175.618 lei 4
2023 955.691 lei 5.990.083 lei 5
2022 840.908 lei 67.270 lei 6
2021 889.796 lei -163.008 lei 6
2020 828.945 lei 51.116 lei 7
2019 912.164 lei 91.875 lei 7
2018 883.053 lei 491.400 lei 8
2017 835.588 lei 84.623 lei 8
2016 816.000 lei 43.274 lei 8
2015 790.787 lei 3.969 lei 8
2014 811.309 lei 57.359 lei 8
2013 712.126 lei -1.639 lei 8
2012 823.312 lei 69.864 lei 6
2011 776.405 lei 155.573 lei 8
2010 820.129 lei 234.417 lei 5
2009 783.464 lei 191.312 lei 5
2008 843.723 lei 190.128 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 451 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.056 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,33%+40,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,59%−0,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,11×+0,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,23%+8,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,8%+6,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,41%+0,53 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 292.000 lei+142.993 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,16× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 14,55%+37,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.085 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 21.819 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume41
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROMCOM MIXT SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROMCOM MIXT SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROMCOM MIXT SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROMCOM MIXT SA, cu sediul în Mun. Caracal, are codul unic de înregistrare (CUI) 1522649, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000023289. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, ROMCOM MIXT SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 583.999 lei și un rezultat net de 66.167 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROMCOM MIXT SA?

ROMCOM MIXT SA (CUI 1522649) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROMCOM MIXT SA în sectorul său?

ROMCOM MIXT SA ocupă locul 4.085 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROMCOM MIXT SA față de firmele din același domeniu?

ROMCOM MIXT SA este mai veche decât 96% dintre cele 21.819 firme active cu CAEN 6820.

Este ROMCOM MIXT SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROMCOM MIXT SA (CUI 1522649) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROMCOM MIXT SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROMCOM MIXT SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROMCOM MIXT SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROMCOM MIXT SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROMCOM MIXT SA plătitoare de TVA?

Da, ROMCOM MIXT SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROMCOM MIXT SA?

În anul 2025, ROMCOM MIXT SA a raportat o cifră de afaceri de 583.999 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROMCOM MIXT SA?

Firmoscop analizează ROMCOM MIXT SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.